KiLL4r
-
Postów
72 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Typ zawartości
Nowości
Receptury medalowe
Profile
Forum
Galeria
Pliki
Blogi
Wydarzenia
Sklep
Collections
Giełda
Mapa piwowarów
Odpowiedzi opublikowane przez KiLL4r
-
-
Witam!!
Około 2 tygodni temu zebrałem gęstwę do słoika mieszając cały zbity osad z dna fermentora. Do litrowego słoika dolałem jeszcze 0,5 litra przegotowanej wody aby rozrzedzić . Wszystko ok tylko coś chyba mało tych drożdży widać w tym słoiku czy może ja żle patrze? foto niżej.
-
Witam!!!
Mam Dry Stouta 7 dzień na burzliwej. Do tej pory warzyłem tylko na drożdżach suchych, a ten jest na londonach 1028. W przepisie to ostatni dzień burzliwej i zawsze nie było już piany, a u mnie jest. Wszystko wporządku, mam zebrać tą pianę i przelać na cichą czy jeszcze poczekać? Zdjęcia niżej.
Pozdrawiam
-
Witam!!!
Niestety drożdże dalej nie chcą spać i utrzymuje się piana. Dekantować znad drożdży czy lepiej wlać to wszystko do brzeczki ? Foty niżej.
Pozdrawiam
-
Drożdże w starterze mam od wczoraj i powoli widać, że piana już opada. Czy do soboty wsadzić starter do lodówki czy może sobie stać w cieple?
Pozdrawiam
-
Witam!
Saszetka praktycznie nie pęcznieje , chociaż leży na kaloryferze tem. 27°C . Starter z suchego ekstraktu zrobiony za radą Codera. Tak czy inaczej nastawić starter w sobotę rano i zadać w niedzielę rano, czy poczekać z nimi do następnej soboty?
Pozdrawiam
-
Witam!
Wystartowałem w końcu z drożdżami płynnymi, London 1028 ( 03.05.10). Tylko mam problem mianowicie, warzyć mogę tylko w sobotę, natomiast drożdże aktywowałem dopiero wczoraj i paczka wogóle nie pęcznieje.
Czy mogę przetrzymać jak napęcznieje np. w lodówce do następnej soboty?
Pozdrawiam
-
Witam
jeszcze jedno, a jak się ma przeliczenie z szyszek na granulat w gramach, bo szyszki też są niedostępne, chodzi o Marynkę 40 g szyszki.
Pozdrawiam
-
Witam!
Mam zamiar zatrzeć sobie piwko z przepisu dori na Foreign Extra Stout i w związku z tym pytanie:
1. czy drożdże s-04 mogę zastąpić jakimiś innymi, bo w BA nie mają, np. s-33.
2. słód carafa ma być 800-1000, 1100-1200 czy 1300-1500.
Pozdrawiam
-
Włącz sobie tłumacza w pasku googla i jazda
-
Ja wkładam fermentor do wysokiego gara i tak kontroluje temperature: z paska na fermentorze, wody w garku, jak za NISKA to koło kaloryfera w odpowiedniej odległości, za WYSOKA kostki lodu do wody i jakoś się kręci . A pasek wskazuje raczej dokładnie odchylenia +/- 1.
-
Czyli czego można się spodziewać,gorszego smaku. DMS i tak zostanie wypchnięty po burzliwej. Ostatnie 15 min było bez przykrywki ale słabo wrzało.
-
Był tylko taki jak pyłek, nalewając do wysokich 2 kuflów ostatnie ok. 1 L, opadały właśnie jakby to były opiłki metalu
wena pisał że sam gotuje pod przykryciem i jest ok
-
witam!!
W sobote warzyłem Portera ( s. pilzneński 3,6, karmel ciemny 0,2, barwiący 0,2 ) jednak pomimo usilnych starań nie wyłapałem praktycznie wogóle osadu po chmieleniu. Do chłodzenia zastosowałem chłodnicę zanurzeniową ( ekstra sprawa polecam ), odczekałem kilkanaście minut aż wszytkie farfocle opadną ale one nie zbiły się tak jak powinny i były w postaci drobiutkiego pyłku. Brzeczka gotowana 70 min pod przykryciem na mocnym ogniu. Czy aby osad zbił się mocno muszę odczekać dłużej czy nie ma to znaczenia i akurat to mógł być pojedynczy przypadek ? pozdrawiam
-
Na powierzchni zaczyna pojawiać się korzuch bodajże z chmielu, czytałem że piana po skończonej fermentacji zatonie w brzeczce powodując gorszy samk. Przy zerbraniu nie odbije sie to na fermentacji?
-
A jakie są główne błędy w zacieraniu
-
Przykładowo Tatra Pils, każda nowo otwarta butelka ma inny wodnisty smak, a czasami nie da się tego wypić, nie wspomną tu o całkowitym sponiewieraniu marki Żywiec jasne.
Ale jak w spocie JESTEM PIWOWAREM DOMOWYM "jest alternatywa, Piwowarstwo domowe"
-
Jak najlepiej połączyć kran z rurką igielitową o średnicy 1 cm. Średnica kranu ok. 1.5-2 cm.
-
coder podniosłes mnie na duchu ale to drożdże s-33 a nie koelschowe
-
no to chyba trafi mnie szlag pożyjemy zobaczymy może a nuż wyjdzie z tego coś dobrego
-
błonki nie ma, tylko takie drobinki jakby smugi
a po żelatynie różnicy niezauważyłem w klarowności
-
Witam!!
Dwa dni temu zakapslowałem koelscha. Piwo na cichej po dwóch tyg. utworzyło na powierzchni skupiska piany jak w przypadku burzliwej, ale BLG zeszło z 14,5 do 3, dlatego butelkowałem. Piwo było bardzo zanieczyszczone ponieważ wlałem wszystko z kotła z osadami gorącymi do fermentora . Wszystko jednak starałem sie dobrze sterylizować przez wszystkie procesy. Zaglądając dzisiaj do butelek, stoją w temp 20°C, zauważyłem że jest osad już ok. 1 mm co niezdarzyło się mi w poprzednich warkach bo osad był po ok. 2 tyg. Przy szyjce niby widzę już jakąś klarowność ale latają tam jakieś pyłki ( tylko przy niektórych butelkach ). Czy jest to zmętnienie bakteryjne czy piwo się jeszcze wyklaruje jak przeniosę do niskiej temperatury?
Pozdrawiam
Nie nadmieniłem, że piwo było klarowane żelatyną
-
Dziś rano piana powoli się rozłazi i nic tylko czekać na rozlew
-
A to dlaczego
Przepraszam za 2 posty coś poszło nie tak
-
Smak bardzo dobry jak wygazowane piwko
Przepraszam za 2 posty coś poszło nie tak
Pierwsze drożdże płynne-pytanie
w Piaskownica piwowarska
Opublikowano
Chodziło mi o tę środkową warstwę, bo gdzieś widzialem że daje się tylko to a reszta to muł, u mnie go było sporo. Czyli ok