Jump to content

miodek557

Members
  • Posts

    5
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by miodek557

  1. Moje właśnie jest w butelkach i u mnie sytuacja wyglądała następująco: Po 14 dniach miałem 5 BLG - temperatura fermentacji burzliwej 14-15stC i zlałem na cichą z chmieleniem Po 7 dniach cichej miałem 4BLG - temperatura cichej 19stC i Po tych 7 dniach cichej butelkowałem. Mam nadzieje że nie będą granaty
  2. Jak dawałem na fermentację to było 15. Właśnie w tym jest problem bo nie mogę osobiście stwierdzić ile jest. Opiekuje piwkiem sie teraz mój ojciec , ktory niestety nie zmierzy mi ile jest obecnie.
  3. Cześć Robię AIPA z homebrewing. Skład: Słód Pale Ale Weyermann 5,0kg Słód Monachijski typ I Weyermann 0,7kg Słód Cara Crystal 120EBC Brewferm 0,3kg Chmiel Cascade 90g (3 dawki po 30g) Chmiel Willamette 60g (2dawki po 30g) Do tego drożdże górnej fermentacji Mangrove Jack's US WEST COAST M44 Od soboty jest na burzliwej w temperaturze 17st C. Niestety dzisiaj spojrzałem i temperatura mi spadła do ok 15.5 stC i tu jest moje pytanie zostawić w takiej temperaturze czy przenieś do cieplejszego miejsca? Niestety mam tylko do wybory miejsce z ok 21-22 stC. Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam
  4. Witam, Chciałbym zrobić takie piwo: https://www.homebrewing.pl/neipa-vermont-ipa-16blg-zestaw-surowcow-viking-malt-20l-p-1276.html W specyfikacji jest podane że zalecają 2 saszetki drożdży. Pierwszy raz się spotkałem żeby IPE robić z 2 saszetkami. Co o tym sądzicie?
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.