Jump to content

Raptor

Members
  • Posts

    1
  • Joined

  • Last visited

Everything posted by Raptor

  1. Moje piwo fermentuje burzliwie w fermentorze plastikowym z kranikiem, przed rozlewem, na przestrzeni kilku dni, kilka razy pobieram małe próbki piwa, do pomiaru BLG lub posmakowania. W kraniku zostają resztki piwa. Czy kranik może być źródłem późniejszej infekcji po przelaniu do butelek? Czy należy się bardziej postarać, żeby przed samym rozlewem spróbować porządnie ten kranik odkazić i jak to najlepiej zrobić?
  2. Póki co nie może pić alkoholu, ale prosiła, żeby jedną butelkę odłożyć
  3. Cześć wszystkim, Trafiłem na to forum doszukująć się informacji jak przygotowąc swoje pierwsze piwo, na początku z brewkitu Dlaczego postanowiłem spróbować warzyć piwo? Dostałem pod choinkę od Żony zestaw do warzenia piwa Ostatnimi czasy zacząłem po prostu bardziej interesować się piwem (mimo że pierwsze krafty piłem w 2013 roku) i piwowarstwem, dotychczas ograniczało się to do czytania o piwie i browarach, uczestniczenia jako konsument w festiwalach piwa oraz oglądaniu YouTube (duża zasługa Tomasza Kopyry i innych) i tak w końcu trafiłem na filmy o warzeniu piwa w domu i oto jestem. Moja pierwsza warka, w której fermentacja trwa czwarty dzień to Coopers Australian Pale Ale (na zdjęciu), temperatura od 23 do 25 stopni. Zanim postanowiłem się zarejestrować na forum, między innymi od was dowiedziałem się jak pozyskać skrzynki na piwo, dzisiaj nabyłem dwie, jedną za 8 zł, drugą za 10. Teraz najbardziej intensywnie będę poszukiwał wątków jak uniknąć granatów Na co dzień mieszkam i pracuje w Gdańsku, jednak moim rodzinnym miastem jest ukochany Olsztyn i jestem dumny z Browaru Kormoran
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.