Pepis
Members-
Postów
43 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
O Pepis
Kontakt
-
Imię
Piotr
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia Pepis
-
Kilka aspektów produkcji piwa w browarach
Pepis odpowiedział(a) na Eselchen temat w Polskie browary rzemieślnicze
Rozumiem, że straty wynikają z tego, że piwo zostaje w zborniku i w wężach, a nie dlatego, że się gdzieś rozlewa? Dla większych warek będzie OK? -
Kilka aspektów produkcji piwa w browarach
Pepis odpowiedział(a) na Eselchen temat w Polskie browary rzemieślnicze
A co Ci nie pasuje w karuzeli? Dlaczego szukasz jakiejś innej konstrukcji? Ta nalewaczka samoróbka to też półautomat. -
Witam, posiadam kilka kegów z kranikiem zaznaczonym na dole. Czy macie jakiś patent jak ten kranik usunąć a dziurę po nim zaślepić? Nie zamierzam z niego korzystać, a boję się, że przez ten kranik mogą zdażać się zakarzenia.
-
Ok, racja. Dzięki za radę! Pozdrawiam.
-
Witam, posiadam do rozlania fermentor piwa smakowego przy pomocy bulpy owocowej. Piwo stało dłuższą chwilę w fermentorze i się rozwarstwiło. Jest część klarowna, ale też na dnie jest reszta pulpy wymieszana z drożdżami. Czy rozlewać do butelek razem z pulpą? Czy zlać tylko frakcję klarowną? Jakie są wasze praktyki?
-
A jak jest skręcony ten element, na którym jest założony korek silikonowy? Nie widać na nim gwintu.
-
Odświeżam temat. Czy ktoś podpowie gdzie coś takiego można kupić? Ewentualnie pod jaką nazwą szukać?
-
No właśnie wydaje mi się, że nie jest to zwykła rurka. Zwróć uwagę, że jej średnica przed gumowym korkiem jest większa niż za nim. Dodatkowo w jakiś sposób jest tam realizowany przedmuch powietrza z butelki. Intuicja podpowiada mi, że może tam być rurka w rurce.
-
Witam, czy ktoś posiada informację gdzie można kupić element od beerguna zaznaczony na poniższym rysunku na czerwono? Ewentualnie pod jaką nazwą szukać? Chodzi mi o element wkręcony (rurka) w zawór iglicowy wraz z uszczelką. Pozdrawiam, Piotr
-
Ogólnie to też spoko pomysł. Tylko w moim przypadku ja chciałbym grzać na taborecie gazowym, a nie elektrycznie. I tu chyba problemem będzie pompa cieczy. Ogólnie dla mnie tego typu rozwiązanie byłoby spoko, gdybym pompe cieczy umieścił nad koszem do wysładzania. Ale wtedy chyba będą problemy z zapowietrzniem się tej pompy. W sumie to coś by wymyślił... Nie zmienia to faktu, że jakiej metody mieszania podczas zacierania by nie wykorzystał, to nadal nie wiem jakiego kształtu/rozmiaru powinny być otwory w fałszywym dnie
-
Dokładnie tak, dlatego planowałem zrobić z sitki tylko dół kosza do wysładzania.
-
Planowałem samo dno perforowane zrobić, a boki zostawić pełne. Wydaje mi się, że lepiej będzie jeżeli woda przejdzie przez całe złoże filtracyjne i ni będzie przeciekała bokami.
-
Zdaję sobie sprawę, że żeby to wyciągnąć to nie będzie takie proste. Posiadam wciągarkę elektryczną, którą będę to robił. Jak kupię drugi garnek to nie rozwiąże mojego problemu. Chciałbym uniknąć wyciągania/przekładania/przenoszenia czegokolwiek. Zarówno kosz do wysładzania jak i sam garnek będzie elektrycznie podnoszony wciągarką. Ma to umożliwić rozlanie brzeczki do fermentorów. Garnek będzie posiadał kranik, dzięki któremu będę mógł również zawrócić brzeczkę podczas wysładzania. Przy takiej sposobie warzenia nie przenoszę niczego. Nawet usuwając kosz nie będę musiał nic przenosić bo posiadam wciągarkę, która działa w dwóch płaszczyznach (porusza się lewo prawo na belce). Także wyciągając kosz odjadę sobie z nim na bok i postawię na ziemi. Pytanie tylko czy sito po zacieraniu nie będzie się zatykało? Jakie ono powinno być? Jaki kształt i wielkość szczelin? Z tego co widzialem to tego typu konstrukcje ma w ofercie speidel. Więc chyba jest na to jakiś działający sposób. Poniżej zamieszczam zdjecie poglądowe.
-
Zbiornik, w którym gotuję (w zasadzie to garnek) już mam. Jego objętość to 100L. BIAB raczej odpada, bo będę chciał jeszcze wewnątrz zbiornika z perforowanym dnem zamontować mieszadło Ogólnie to mam dostęp do materiałów (stal nierdzewna) jak i spawacza. Cena jest drugorzędną sprawą.
-
Witam forumowiczów. Planuję poczynić konstrukcję, w której będę chciał jednocześnie zacierać jak i wysładzać. Dno perforowane pojemnika do wysładzania (kolor brązowy) będzie śliśle przylegało do dna garnka, które jest płaskie (kolor czany). Po skończonym zacieraniu będę podnosił młóto i przez perforowane dno naczynia do wysładzania będę zbierał brzeczkę w dolnej części. Dno oczywiście będzie Może ktoś miał podobne doświadczenia i podpowie czy: 1. Dno perforowane nie będzie się zatykało? 2. jakiego kształtu i jakiej wielkości powinno mieć dno? 3. Czy są jakieś inne zagrożenia? Może jest jeszcze jakieś inne rozwiazanie na wysładzanie. Zalezy mi, aby po zacieraniu nie przenosić pojemnika z młótem z miejsca na miejsce, i ogólnie nie przekładać tego młóta do innego pojemnika. Jestem w stanie pogodzić się z gorszej jakości filtracją (bardziej mętną brzeczką) na rzecz takiego rozwiązania. Z góry dziękuję za podpowiedzi.