Skocz do zawartości

Gozdawa

Members
  • Postów

    78
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Gozdawa

  1. po udowdnieniu przeze mnie swoich racji

     

    Skoro już wszystko udowodnione, wszystkie wątpliwości rozwiane, a wszyscy oszczerczo atakujący Pana i pański biznes zostali zmiażdżeni siłą pańskich argumentów, nie pozostaje mi nic innego jak ukorzyć się przed Panem, posypać głowę popiołem, podziękować za pouczającą wymianę zdań i życzyć dalszych sukcesów w komunikacji z klientami.

    Zawsze ceniłem Pana za poczucie humoru i intelekt :okey:

    GENIALNE jestem pod wrażeniem

  2. A skąd się ta przepychanka bierze?

    Forumowicze mają wątpliwości czy rzeczywiście mamy do czynienia z rewolucyjnymi szczepami, czy marketingowym nadużyciem.

    Pan z Gozdawy zupełnie niesłusznie traktuje reakcje userów jak atak na swoje "dziecko".

     

    Komunikacja ze społecznością w tym przypadku się ciuteczkę nie udała.

    Prosze sobie dokładnie poczytać reakcje userów,ja niesłusznie traktuję wpisy na mój temat raczy Pan żartować.Nie ukrywam się tu za nickiem wszyscy wiedzą jak się nazywam.

    Nikogo nie obrażam,tylko odpisuje na zaczepki.Staram się być kulturalny.Nikogo nie oceniam ale chyba mamy różne mierniki kultury.

    I tak sobie czekam prędzej czy później z większoścą spotkam się w realu.

    Zapewniam będzie czad i niektórzy wiedzą o co chodzi :roll: :roll:

    Nie uciekam z tego forum ale nie będzie mnie kilka dni.

  3. osobiście nie wierzę, że Gozdawa posiada laboratorium gdzie propaguje szczepy drożdży, suszy je w specjalistycznym sprzęcie i paczkuje. To jest ogromna inwestycja i gdyby takową popełnili to by zamieścili zdjęcia swojego sprzętu.

     

    Fermentum Mobile nie ma oporów przed zamieszczeniem zdjęć ludzi stojących za tym biznesem w swoim laboratorium. Widzę sprzęt i wiem, że to nie ściema.

    Co do Fermetum mobile,może lubią się fotografować.

    co do opisów drożdży to mają podobne do naszych,no nie nazwy naprawde fantazyjne.

    I nie jest to atak na Pana Filipa,tylko moja prywatna opinia.

    Ściema w Polsce jest fabryka,która ma pełną technolgię do produkcji aktywnych suszonych drożdży,ale przecież Wy to na forum już wiecie.Bo wiecie naprawde wszystko

  4. Konfekcjonowanie drożdży pod swoją marką nie jest niczym złym. Nie ma się czego wstydzić. Nie ma co robić tajemnic jakie to drożdże.

     

    Uczcie się od lepszych. Zymoferm nie ma żadnych oporów aby podać co się kryje pod ich nazwami.

     

    - Stamm Z006-9-36 (Typ „Pilsener Urquell“)

    - Stamm Z012-5-37 (Typ „Budweiser Lager“)

    - Stamm Z033-4-35 (Weissbier I, Typ „Weihenstephan“)

    - Stamm Z034-2-36 (Weissbier II, Typ „Ayinger“)

    byłem na stronie producenta,bo chętnie się uczę,no nic tam nie znalazłem oprócz szeregu nic nie mówiących mi znaków i cyfr .Nazw piw i jednego banku drożdży

  5. Co do lagerowych i temperatur.Wena zrobił na nich pilsa. fermentacja w 18stopniach.Czekamy na ocenę organoleptyczną piwa.

     

    Jak to się ma do wcześniejszego stwierdzenia:

     

    Ale muszę poprawić Ty warzyłeś na "Workingmule" nie na CP18.

     

    Niestety na Workingmule nie mamy pieniędzy,aby je wprowadzić.

     

    Skoro wena testował inne drożdże, niż te które oferujecie, to co te testy niby mają udowodnić?

    Widze ,że dość łatwo pominą Pan"kruszenie kopii" a przyczepił się do "workingmule" pisanych w cudzysłowie a testowanych przez Wenę

    Drożdże te wprowadzimy niebawem

    Pod nazwą Colonial lager

    Gratuluję przeskoku bo po udowdnieniu przeze mnie swoich racji co do Mangrove....... jakoś zaczął Pan szukać innej dziury w całym,

  6. Czy na to pytanie otrzymam odpowiedź?

    Obawiam się, że Gozdawa odpowiada na pytania, na które chcą odpowiedzieć, a resztę zbywają milczeniem.

     

    Mógłbym zapytać się, czemu odfermentowanie jest określone opisowo, zamiast podania widełek ilościowych? (tzn. nie mam nic przeciwko opisowym określeniom, ale także powinny gdzieś się znaleźć informacje ilościowe, co może być przydatne dla osób prowadzących bardziej wyrafinowane obliczenia i pomiary)

     

     

    Poniekąd problem może leżeć w tym, że pan z Gozdawy nie zna się na praktycznym aspekcie piwowarstwa amatorskiego? Może nie rozumie, że środowisko piwowarów amatorskich ceni sobie otwartą postawę na wymianę informacji, wiedzy i doświadczenia? Może nie widzi zaangażowania merytorycznego i sporej wiedzy w zakresie piwowarstwa, która uniemożliwia bezkrytyczne łykanie marketingowych, pustych haseł?

     

    No nic, zamiast łapać za słówka czy niefortunne stwierdzenia, chyba lepiej będzie dać szansę nowym drożdżom i opisać swoje wrażenia w odpowiednim wątku? Coś mi się zdaje, że w tej dyskusji raczej nie pojawią się nowe informacje czy rzeczowe odpowiedzi ;)

    odpowiadam hurtowo

    zagraniczni dystrybutorzy znajdują się na naszej stronie,www.gozdawa.org trzeba kliknąć na flagę,w tym tygodniu pojawi się węgierska.

    teraz kolega Bzium

    odpowiadam w miarę wolnego czasu a część forumowiczów zasypuje mnie idiotycznymi pytaniam lub dając "dobre rady" np jak prowadzić biznes

    Odfermetowanie jest opisane ,ale nie ma problemu możemy podać max O.G. i szacunkowe F.G..

    Dlaczego wybraliśmy opisy bo nie wszyscy są tak biegli w obliczniu ,a prostym cukromierzem można obliczyć Blg.i przeliczyć go na alkohol.

    znając tolerancję drożdży na alkohol nie ma prostszej metody.

    Widać nie dla wszystkich

    Jakoś oprócz permanentnej krytyki nie zauważyłem merytorycznego zaangażowania,chyba ,że krtyka personalna mojej osoby,,mojej firmy, moich poczynań,moich dokonań to zaangażowanie merytoryczne

    Tabelkę z parametrami po wprowadzeniu wszystkich drożdży obiecałem już wcześniej

  7. gdzie bo ja nie mogę znaleść tych informacji o stopniu odfermetowania na Mangrowe....

     

    Jak to gdzie? Attenuation w opisie szczepów.

     

    no kurcze widać ,że ma Pan trudności z znalezieniem informacji o flokulacji dlatego podaje link

     

    http://www.gozdawa.org/drozdze-glw35

     

    Najwidoczniej mam trudności. Tylko, że należy pamiętać, że jeśli potencjalny klient ma problem ze znalezieniem informacji to nie jest to problem klienta, a sprzedawcy.

    W "Sklepie Firmowym Producenta" (domena z .com.pl) tych informacji brak.

    Nasz błąd wynikający z tego,że sklep jest,bo jest ale nigdy go nie promowaliśmy, nasza sprzedaż opiera się o dystrybutorów.

    Już zostaje to poprawione.

    Strona www.gozdawa.org,zawiera wszystkie informacje a to,że my piszemy flokulacja wysoka a Mangrove podaje to w skali 1-5. O to "kruszymy kopie"

  8. Generalnie to próbują dorbić ideologię do konfekcjonowania w nowe paczki i mślą, że trafili na debili. Nie trafili, a to nie pierwsze forum, które się do G.. zraziło- ba, jedno chciał nawet sobie kupić.

    O! dobre!

    a tak na marginesie nasza mieszanka gorzelnicza 1410 sprzedaje się bez promocji i marketingu GENIALNIE,sami jesteśmy tym zaskoczeni.Prawda jest taka dobry produkt sam się obroni.

    Testujemy właśnie mieszankę do owocówek "Rajskie owoce"tylko brak nam jednego komponentu.

  9. mitem jest że są to rewolucyjne szczepy, albo że te drożdże to marketingowe nadużycie

    Nie wiemy czy są rewolucyjne - być może ludzie z Gozdawa zaimportowali coś co w PL nie jest jeszcze dostępne. Osobiście aż tak pilnie nie śledzę nowinek w świecie drożdży.

     

    Same drożdże nie są marketingowym nadużyciem, ale pewne komunikaty mogą być. Przy lagerowych są wątpliwości co optymalnych temperatur. Wiadomo że temperatura jest podstawowym problemem przy produkcji dolniaków, być może starają się zwiększyć sprzedaż sugerując że drożdże dadzą bezestrowy profil w dość wysokiej temperaturze. Z West Coastami była sugestia że będą "2 zł tańsze", ale wygląda na to , że ta niższa cena może być osiągnięta przez proste zmniejszenie opakowania.

     

    Na razie nic nie wiemy. Zanim ludzie kupią i przetestują to minie pewnie kilka miesięcy. Do tego czasu możemy sobie tylko pogadać na forum - takie już zakichane prawo grupy docelowej. Jak drożdże będą świetne, to odszczekamy i będziemy kupować, tak jak kupujemy słody ze Strzegomia. Jak nas zawiodą, to Gozdawa będzie miał drobny problem wizerunkowy ze względu na sposób prowadzenia komunikacji.

    Co do lagerowych i temperatur.Wena zrobił na nich pilsa. fermentacja w 18stopniach.Czekamy na ocenę organoleptyczną piwa.

    Co do cen,zaproponowaliśmy dystrybutorom sugerowane ceny detaliczne brutto.Rynek zweryfikuję cenę końcową.

    Fakt mam problemy z komunikacją,szczególnie na forach

  10. to chyba trochę dziwne te drożdże do wita wybrałeś? ;)

    Bo Gozdawa sie obrazi :P

    Kolejna prywatna wycieczka Pana Smyka co do mojej osoby.

    Zastanawiam się czy to odwaga spowodowana nadmiarem piwa,czy quasi wirtualnym bezpieczeństwem.

    Nie mam problemów z alkoholem, jak chcę sie napić otwieram barek i piję :smilies:

    Jak widzisz na końcu mojego posta była emotka, ( wyjaśnię, że to taki żarcik) Nie chowam się za wirtualnym bezpieczeństwem, będę na WWP i mogę powiedzieć Tobie to wszystko prosto w twarz.

    ps Tomku, proszę nie edytuj tego posta

    ps2 dziękuje w imieniu hejtu ( hajera?) :smilies:

    Nie zrozumiałem żartu,bo ja prosty facet jestem.

    Chętnie podyskutuje w realu,,to jesteśmy umówieni

  11. proszę sciągnąć sobie pdf z Mangrove Jack i dokladnie go przeczytać,co jest tam napisane a co u nas

     

    Ściągam, czytam i widzę informację o flokulacji, sedymentacji, stopniu odfermentowania, stosunkowo dokładny opis profilu piwa dla fermentacji w różnych temperaturach i gęstościach początkowych. Kupując do testów ich drożdże dokładnie wiedziałem czego się po nich spodziewać.

    gdzie bo ja nie mogę znaleść tych informacji o stopniu odfermetowania na Mangrowe....

     

    Wchodzę na stronę Gozdawy, klikam na losowo wybrane drożdże i mam jedynie zdawkowy opis, temperaturę pracy i tolerancję na alkohol. Informacji o flokulacji, choćby opisowej jakoś się doszukać nie mogę. W zasadzie zupełnie nie wiem czego mógłbym się po danych drożdżach spodziewać.

    no kurcze widać ,że ma Pan trudności z znalezieniem informacji o flokulacji dlatego podaje link

    http://www.gozdawa.org/drozdze-glw35

     

     

    Co nie zmienia faktu, że zupełnie nie rozumiem jaki jest cel w reklamie przez dyskredytowanie innych producentów. Jak już inni pisali - porównywać się trzeba z najlepszymi i dowodzić, że własny produkt jest jeszcze lepszy, a nie równać w dół.

     

    Co do naszego marketingu dla Polski to on nie istnieje.

     

    Z przykrością muszę przyznać, że niestety to widać. Public relations też bardzo, bardzo kuleje...

     

    A szkoda bo zapotrzebowanie i zainteresowanie jest, czego dowodzi wiele pytań i uwag w tym i okolicznych wątkach. Pytań i uwag (nawet jeśli czasem ich forma nie jest do końca była właściwa), które świadczą o tym, że użytkownikom tego forum najzwyczajniej w świecie zależy na tym by powstała polska konkurencja, by był większy wybór na rynku suchych drożdży. Niestety, jeśli wszelkie krytyczne uwagi odbiera się jako atak na firmę i na siebie osobiście, dyskutuje się z pozycji oblężonej twierdzy, to efekt jest jaki jest. Nawet jeśli zdarzy się Panu odpowiedzieć merytorycznie to ginie to pomiędzy uszczypliwościami i atakami na innych użytkowników. Niestety skutecznie zniechęcając do zakupów i testowania.

    Dobre to znaczy ,że jak ja jestem atakowany a nawet prywatnie oceniana jest moja osoba to jest " OK" jak ja zadaje pytania,na które nie otrzymuje merytorycznych odpowiedzi to są uszczypliwości i ataki.

    Swoista moralność "Kalego"

  12. Fakt Fermentis podaje i to po polsku 1link

    na temat drożdży płynnych trudno mi sie wypowiadać 2link

    na temat drożdży winiarskich tym bardziej 3link

    Fermetis podaje charakterystyki wszystkich drożdzy. http://www.fermentis.../product-range/

    White labs, Lalvin - również. To jedni z wielu. Wszystkich nie będę wymieniał. Podałem jedynie przykłady tych, którzy nie wstydzą sie tego co sprzedają i nie ukrywają.

     

    Coopers,Mountons,Brewferm Mangrove Jacks,Brew-Go - nie używam ich właśnie z tego powodu (no nie tylko z tego)

    Pan również chce do nich dołączyć czy do tych pierwszych?

    Na prawdę nie chce Pan podać ważnych informacji o sprzedawanych drożdżach?

    Nalegam aby Pan wymienił,kto jeszcze oprócz Fermetis'u( i to jest poza dyskusją) podaje takie dane dla suszonych aktywnych drożdży piwnych.I czym te informacje różnią się od naszych,kolorami tabelek?językiem?grafiką?

    my zrobiliśmy to opisowo

    Mylą się Panu drożdże płynne z suszonymi aktywnymi,bo powołuje się Pan ciągle White labs,Lalavin

    Mylą się Panu drożdże winiarskie z piwowarskimi 3 link z porzednich wpisów ale co tam jedziemy po Gozdawie taki narodowy sport na piwo.org

  13. A ja mam pytanie, czy dało by radę Panie Macieju zrobić zestawienie w tabeli w pliku PDF, a nie w formie obrazkowej waszych drożdży? Bo nic takiego nie mogę znaleźć, a przydało by się... bo formę obrazkową ciężko rozczytać ;) A także bardzo przydatne byłyby informacje o flokulacji tych drożdży i poziomie odfermentowania.

    Cześć :okey:

    jasne ,że to zrobimy tylko jeszcze 4 szczepy do wprowadzenia

  14. Na stronie Mangrove Jacków jest do ściągnięcia PDF z charakterystykami.

     

    Zupełnie nie rozumiem takiego podejścia, ale ja to może głupi jestem.

    To już lepszym rozwiązaniem byłoby otwarcie powiedzieć, że nie zamierza Pan odpowiedzieć bo nie posiada pan tych informacji / nie może ich podać / po prostu nie chce podać bo nie (*niepotrzebne skreślić). Szkoda, że zamiast konkretów i rozwiania nasuwających się wątpliwości u potencjalnych klientów znowu są osobiste wycieczki i złośliwości.

    Opierając swój marketing na strategii "jesteśmy troszeczkę lepsi od tych najgorszych na rynku, a w ogóle to jak się coś nie podoba to jesteś głupim hejterem" pozostaje tylko życzyć powodzenia...

    Bardzo szanowałem Pana za dotychczasowe wypowiedzi ale ,proszę sciągnąć sobie pdf z Mangrove Jack i dokladnie go przeczytać,co jest tam napisane a co u nas to,że wprowadzili własne stopniowanie flokulacji i sedymentacji

    ,my podajemy flokulacje opisowo ,

    zalecenia postepowania co do uwodnienia podobne

    graniczne temperatury podbnie jaku nas

    optymalne temperatury podobnie

    wszystkie drożdże piwoarskie aktywne suszone mają identyczne parametry co do aktywności,terminu przechowywania ilości aktywnych komórek/g

    a to że jest dodatkowa tabelka ich zastosowania do stylu piwa?

    No jak my byśmy coś takiego stworzyli to piwo.org chyba by ekspolodowało,bo juz wiem,że każdy chciałby się wypowiedzieć,że tu jest błąd a to robi się najlepiej na pożyczonej gęstwie/

    Nie wiem co znaczy hajter,natomiast wiem co znaczy hajer.

    Co do naszego marketingu dla Polski to on nie istnieje.

  15. Czy odpowie Pan na te pytanie? Zadaję je poraz trzeci, jak i zresztą inne osoby, ale odpowiedzi brak.

    Gdzie można znaleźć charakterystyki tych drożdży?

    Inni producenci podają to nie robiąc z tego tajemnicy. Chyba to ważna informacja dla piwowara/winiarza

    http://www.fermentis...SFA_US05_PL.pdf

    http://www.whitelabs...eizen-ale-yeast

    http://www.lalvinyea...y/71B_Yeast.pdf

    Fakt Fermentis podaje i to po polsku 1link

    na temat drożdży płynnych trudno mi sie wypowiadać 2link

    na temat drożdży winiarskich tym bardziej 3link

    Danstar podaje dodatkowo O.G.też możemy podawać

    Mauri podobne informacje do naszych.

    Ale skoro jest Pan doskonale zorientowany to,może pomoże mi Pan coś znaleść o drożdżach

    Coopers,Mountons,Brewferm Mangrove Jacks,Brew-Go.

    Na forum są importerzy i dystrybutorzy tych drożdży.

    Pytam więc,choć wiem,że nie otrzymam odpowiedzi.

    Importerzy odpowiedzcie co jest w tych saszetkach,które sprzedajecie

  16. Ja używałem BFSAY i w piwie zdecydowanie czuć Belgię, oferta jak na drożdże suche bardzo bogata i mam zamiar je testować dalej.

    W jakich temperaturach fermentowałeś? Czy czapa utrzymywał się po fermentacji? Mam na tych drożdżach wita i nie bardzo wiem czego się spodziewać, tym bardziej że pracuje w dość niskich temperaturach - "pracuje" to tak w domyśle, mam czapę na powierzchni ale temperaturę sonda pokazuje 12 stopni, więc nie wiem czy pod czapą nadal coś się dzieje czy tylko została czapa

    Te drożdże flokulują bardzo dobrze.Czyli jest"czapa" jest fermentacja.W tej temperaturze myśle,że potrwa dość długo

  17. Wiecie co?

    Zasmucił mnie nieco ten temat, skądinąd ciekawy, bo zainteresowany jestem tymi drożdżami.

    Może i pan z Gozdawy zareagował nieco nerwowo, ale trochę go rozumiem. Swojego czasu prowadziłem małą restauracyjkę i wierzcie mi, do dziś pamiętam wyraz twarzy ( jeden koleś nawet złapał się za głowę ) ludzi na "nowości" w stylu "smalec wegetariański".

    Nawet, niektórzy moi znajomi omijali to z daleka, dopóki nie spróbowali. Później już jak głosi przysłowie "wpier.....li aż im się uszy trzęsły"

    Tak to już jest, że na nowości reagujemy z niedowierzaniem i podejrzliwością. Przy okazji wychodzi niestety nasza zaściankowość. To co krajowe to na pewno złe. Bo zagranica ma więcej kasy na laboratoria itp. Może i jest w tych obawach trochę racji, ale czy to nie w Polsce zrobiono niebieski laser, albo zrobiono postęp w dziedzinie grafenu? Dajmy "naszym" trochę kredytu zaufania.

    Ze swojej strony powiem, że jeśli udałoby się stworzyć drożdze dolnej fermentacji, którym nie przeszkadzałaby ciut wyższa temp. byłym happy.

    Ja drożdży na pewno spróbuję i dopiero wtedy się wypowiem.

    Takie drożdże już od dawna są stosowane poza Europą.

    Janek/Wena je testował w 18 stopniach,degustacja wkrótce

  18. Panowie jak już wcześniej napisano, są święta i więcej luzu.

    Maciek ja wiem, że Ty bardzo emocjonalnie podchodzisz do tego czym się zajmujesz, ale tylko spokój nas może uratować i tą dyskusję również.

    Ja uwarzyłem na tych drożdżach 2 piwa, obydwa są dobre. Pierwsze fermentowane w temp. 18 stopni, drugie w temp. 12 stopni. O efektach nie będę teraz pisał. Napiszę po 16-05-2014 - najpierw zrobię degustację w obecności Macika, i innych kolegów. Ocena będzie należała do nich.

    W teraz Wesołych Świąt

    Janku dziękuję za dobre słowo.

    Działasz na mnie zawsze"tonizująco".

    Ale muszę poprawić Ty warzyłeś na "Workingmule" nie na CP18.

    Niestety na Workingmule nie mamy pieniędzy,aby je wprowadzić.

    Szczep jest niewiarygodnie silny co potwierdziłeś ale wymaga jeszcze testów organoleptycznych.Także poczekajmy do testu:)

    Natomiast co do CP18,to jestem ich pewien,"że dam se rękę uciąć"

    Podrzuce Ci je przy okazji.

    Jeszcze raz Wesołych Świąt

  19. Moim skromnym zdaniem temat zboczył w złym kierunku. Jeśli pojawiły się nowe drożdże na rynku to warto się w nie zaopatrzyć i zdać recenzje na ich temat, a nie pisać 'pierdoły' na jakiej domenie jest strona producenta czy też wytykać błędy opisowe na stronie.

    Słuszne słowa po co bić pianę i czepiać się szczegółów, lepiej wziąć się za testowanie nowych drożdży. Ja z pewnością wezmę na warsztat niektóre szczepy. Jeśli będą dobre (a mam taką nadzieję) to tylko pogratulować producentowi. Panowie idą święta, wyluzujmy :)

    Proszę o podanie adresu na piwogozdawa@interia.pl wyślemy próbki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.