-
Postów
17 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
O albeertos
- Urodziny 1977.05.21
Piwowarstwo
-
Nazwa browaru
Krosinko
-
Rok założenia
2004
-
Liczba warek
35
-
Miasto
Krosinko
Kontakt
-
Imię
Rafał
Ostatnie wizyty
1 331 wyświetleń profilu
Osiągnięcia albeertos
-
Mam wewnętrzne grzałki w kadzi warzelnej. Czy ma znaczenie odległość kosza od grzałki? Myślę o 3 cm, nie wiem na ile grzałka może działać na siatkę i chmiel/inne dodatki w koszu.
-
Enethion zareagował(a) na odpowiedź w temacie: pompa do piwa
-
zajaszcze zareagował(a) na odpowiedź w temacie: pompa do piwa
-
albeertos zareagował(a) na odpowiedź w temacie: Mycie i Dezynfekcja. Najpopularniejsze środki chemiczne używane w piwowarstwie.
-
Szukam pompy do przepompowania zacieru z kadzi zaciernej do filtracyjnej. Wątek przeglądałem, ale sporo linków jest już nieaktualnych. Warzelnia ma mieć wybicie 1 hl, pompa ma służyć do przepompowania zacieru na filtrację, następnie brzeczki z kadzi filtracyjnej do kadzi warzelnej i z piwa po gotowaniu do fermentora na chłodzenie. Czyli do 3 funkcji, najlepiej o średnicy 3/4 cala.
-
Marek, masz RIMS czy HERMS? Jestem w trakcie podejmowania decyzji którą drogą pójść i właśnie się zastanawiam który system lepszy do warzenia wysokich blg.
-
- 33 komentarzy
-
- 33 komentarzy
-
Minęło już ponad 2 miesiące, cały czas jest źle. Sondy nie zabezpieczałem. Może wystarczy dobrze wysuszć po prostu? Położę na piecu, zobaczymy czy się uda. Jak nie, to zrobię jak anteks mówi.
-
A co się stało konkretnie? Mój termometr po pierwszych dwóch warkach na nim pokazuje zawyżoną temperaturę o jakieś 16 stopni C. Muszę złożyć reklamację.
-
Problem z powszechnie dostępnymi garami elektrycznymi jest taki że nie ma ich o pojemności np. 50 czy 60 l z elektronicznym termometrem. Ja znalazłem maksymalnie 25 litrów. Gdyby były takie 50-60 l to co za problem dorobić fałszywe dno, mieszadło elektryczne i kran spustowy (gdyby nie było) i praktycznie podstawowe postulaty spełnione za stosunkowo niewielką kasę.
-
W sumie nie znalazłem dedykowanego tematu do różnych gotowych sprzętów piwowarskich, więc wrzucam tutaj dość ciekawy sprzęt z Norwegii: http://www.olbrygging.no/products/beer-brew-60-generasjon-2 jest też wersja 30 litrowa. Miał ktoś to okazję widzieć na żywo w działaniu?
-
PiotrekU zareagował(a) na odpowiedź w temacie: HERMS - koszty budowy
-
Bardzo szybko. Piwo domowe porównuj do cen piw kraftowych. Jeśli przyjmiesz że uwarzona w domu butelka piwa kosztuje Cię ok. 2 pln, a polski kraft średnio 7,50 pln, to na jednej warce 40 litrowej masz ok. 440 zł różnicy. Jak podzielisz 10k przez 440 wychodzi 23 warki. Duzo? Chyba nie. Oczywiście da się taniej mając zwykły garnek bez pomp itp. Ale to temat o HERMS, więc do tego liczę.
-
A propos Hameryki - pisałem do: https://synergybrew.com/i https://www.brewmagic.com/ Niestety nie mają żadnego przedstawieciela w Europie z ich produktami. Zapytałem o koszty wysyłki i koszty frachtu morskiego do PL ich zestawów wycenili na 600-800 USD. Nie sprawdzałem jeszcze co z cłem, VATem i itp. przyległościami importu z USA. Jeśli da się zbudować coś na takich podzespołach jak oni mają za 12k to chyba dobra cena. Szkoda że w Europie (już nie mówię że w PL) nikt tego nie robi, ja przynajmniej nie znalazłem. Fajne sprzęty, myślę że jakby ktoś się za to zabrał to koszt w Polsce spadłby poniżej 10k za instalację, a to już cena do zastanowiania się
-
Mam 50g płatków dębowych whisky, chcę je wrzucić na cichą fermentację do portera bałtyckiego - mam 19 litrów 22 blg. Piwo dość mocne, zastanawiam się ile tych płatków wrzucić i na jak długo żeby było cokolwiek czuć, ale z drugiej strony żeby nie zdominowały piwa. Ktoś stosował płatki do portera bałtyckiego?
-
Zaproszenie na wykład "Zastosowanie drożdży płynnych w piwowarstwie domowym"
albeertos skomentował(a) elroy artykuł w Piwowarstwo domowe
To jednorazowy wykład, czy będą też w innych miastach? Może warto nagrać i wrzucić na YT? :-) -
Dzięki zgoda, wszystko jasne