Skocz do zawartości

Browar Otwocki


Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz jak masz pomocników do mieszania, śrutowania i rzadko warzysz to Ci się nie dziwie. A jak ja mam pomoc tylko przy piciu to muszę jakoś nadrabiać sprzętem. Jeśli to ma być dla mnie przyjemność to warzelnia musi działać tak jak ja chce a nie tak jak wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

70 litrów? I pewnie tańszy niż stożek 55 l z BA?

75 ma ten mniejszy. Ten większy ma 90. No i ten większy ma płaszcz chłodzący. No mnie kosztowało tyle co materiały + sporo ciężkiej pracy, Jakbyśmy sprzedawali jako bromania to pewnie byłoby blisko ceny tego z BA - no ale ten jest większy i z płaszczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

górny jest napełniony - na razie tak delikatnie i na spokojnie - 45 litrów, bo muszę drożdże rozbudzić z gęstwy - długo leżała odłogiem. Poprawki się sprawdziły udało się poprawić chłodzenie - odzyskałem sporo gorącej wody i skróciłem czas, przy jednoczesnej poprawie odchmielania, ale spróbuję jeszcze to poprawić.

 

Zrobiłem pszeniczkę, miała być jasna wyszła taka trochę ciemniejsza - 12,5°Blg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

naprawiliśmy kociołek lidlowski. Jaki sens dawać w nim zabezpieczanie topikowe przy grzałce, które jak zadziała trzeba całe wymienić? wstawiłem termnik na 150 stopni i przepiłem go kilka centymetrów od grzałki zobaczymy jak się sprawdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naprawiliśmy kociołek lidlowski. Jaki sens dawać w nim zabezpieczanie topikowe przy grzałce, które jak zadziała trzeba całe wymienić? wstawiłem termnik na 150 stopni i przepiłem go kilka centymetrów od grzałki zobaczymy jak się sprawdzi.

 

Czy przeróbka takiego kociołka to "oferta w świetle prawa handlowego"? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.