Jump to content
  • entries
    3
  • comments
    12
  • views
    21297

Przygody z forum


Tombatold

31881 views

Podsumuję sobie dzisiejsze przygody z forum, może ciut ku przestrodze Nowych ale również by pokazać Doświadczonym i Stałym, że jest jednak coś do zrobienia.

Wpierw zasada: czytaj ze zrozumieniem zawiłe pytania i nie śpiesz się z odpowiedzią/formułuj pytania w sposób jasny i zgodny z pewnym ciągiem logicznym. Banalne stwierdzenie, które może pokazać jedno - człowiek wrażliwy się zamknie w sobie lub nigdy już nie będzie się udzielał na forum. Zadawał po naście razy pytania jeżeli jest dociekliwy.

Brakuje podziału na mistrz i terminator. Na ludzi którzy zawodowo się zajmują Piwowarstwem i hobbistycznie. Pomimo bardzo zasobnego Wiki i całkiem sporej ilości artykułów tematy się gubią w natłoku forum a wiedza zdobyta nieoszlifowana jest wytykana i że się tak wyrażę - wyśmiewana.

Dziś miałem przyjemność pogadać na temat drożdży i to nie na forum ale chacie. Nie jest to temat dla mnie łatwy - bo przy kilku warkach na zaledwie 2 różnych szczepach - to ... no właśnie - mimo że człowiek chce dobrze to wychodzi, że zachowuje się jak słoń w składzie porcelany. A temat wykazano mi, że jeżeli próbuje się go ustandaryzować - sprowadzić do prostszej formy, będzie wyśmiany. Nikomu nie przyszło do głowy, że drożdże  to nie jest temat łatwo dostępny dla nowego. A jeżeli nie czyta po angielsku - to właściwie - pozamiatane (literacka forma).

Forum pomimo nowej odsłony sprawia całkiem pokaźne pole do błędów i nie pozwala wycofać pytań raz zadanych :D przez co pozwala na niedomówienia i wymaga na czytanie, czytanie i pamiętanie wszystkiego.

I chciałbym od razu wyjaśnić - nie zależy mi na poklaskach czy przyjaźni - bo tą można nabyć w realu a nie w virtualu. Chodzi mi o znalezienie znajomych, którzy pomogą przejść przez zawiłości piwowarstwa, które okazuje się istnieje w każdym temacie jak mina. Chociaż zdawałoby się że to nie takie trudne do opanowania.

6 Comments


Recommended Comments

zasada jest zajebisty gość i b.k. też, mi pomagają i to w miły spsób. Myśle że powinienes więcej słuchać i mniej gadać na początku :)

pozdrawiam :drinks:

Link to comment

Widzisz - żeby słuchać - to trzeba rozmawiać. Ale cieszę się z Twojego optymizmu i pełnej wiary. A na marginesie zapomniałeś zaproponować - czytaj, przede wszystkim czytaj :) a co do gadania - faktycznie - mogę przyjąć zasadę - mieć w ... i nie angażować się. Trwać w przekonaniu, że wszystko wiem najlepiej i nie korelować to z doświadczonymi Piwowarami. Ale niestety jakoś mi to nie pasuje. Chociaż nie wiem czy warto się spalać i tutaj kształcić bo robiąc krok nie mam pewności czy trafiam na Domowego Piwowara, który traktuje to jako miłe odstresowanie się w wolnej chwili czy na zawodowca, który ma wiedzę i traktuje to jako powołanie by szerzyć wiedzę (Undeath - takim się okazał) czy (Zasada - który zareagował jakbym popełniał zbrodnie traktując z buta). I tutaj dochodzimy do tego, czego niektórzy nie rozumieją: Nie zależy mi na poklaskach czy miłości bądź przyjaźni (bo tej w ten sposób nie zdobywam)- ale rozwianiu niewiedzy, która się w jakiś sposób zaczęła utrwalać - pomimo ślęczenia nad notatkami wiki, artykułami i forum (nie tylko to forum przeglądam) - ale to czasem bywa przytłaczające i nie pozwala na traktowanie serio niektórych wypowiedzi więc człowiek przeskakuje tą część i gubi wątek.

Natomiast niestety Piwowarstwo w moim przypadku - to tylko sposób na piwo, które nie chcę, żeby zdominowało moje życie - bo to w moim przypadku zostanie osobistym zainteresowaniem ale hobby czy frikiem? obawiam się, że nie mam miejsca na takie galopy. Ale zobaczymy.

Link to comment

Króko: dużo pie... o niczym. Masz jakieś problemy emocjonalno - egzystencjalne, albo syndrom narcystyczny bo jak na razie przedstawiłeś wielką ścianę tekstu z którego nic nie wynika poza gorzkim żalem o to, że nikt nie rozwija przed Tobą czerwonego dywanu kiedy nie chce Ci się wykonać minimum pracy żeby się czegoś dowiedzieć.

Link to comment

Co się stało z dotychczasowym portalem piwo.org ?

Wchodzę tu po długiej przerwie i nie mogę się odnaleźć.

Co jest grane ???

Link to comment
15 minut temu, Ayodele napisał:

Co się stało z dotychczasowym portalem piwo.org ?

Wchodzę tu po długiej przerwie i nie mogę się odnaleźć.

Co jest grane ???

Zmiany. Odnajdziesz się.  Tutaj dedykowany wątek 

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.