Skocz do zawartości

Belgian IPA


Bzdzionek

Rekomendowane odpowiedzi

Nie warzyłem jeszcze nic w stylu belgijskim, więc mam w zamyśle hybrydę tzn belgijskie piwo na amerykańskim chmielu (single hop). Pomyślałem sobie o Belgian Dubbel, ale nie wiem czy ten styl lubi amerykańskie chmiele, co o tym myślicie i jakie są Wasze doświadczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minąłem się z prawdą pisząc, że jeszcze nic nie uwarzyłem w stylu belgijskim, bo przecież wczoraj zlewałem witbiera na cichą, ale nie uwarzyłem nic belgijskiego na amerykańskim chmielu, więc temat nadal aktualny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doświadczeń w takim eksperymencie nie mam żadnych, ale pomysł bardzo mi się podoba. W zasadzie dopiero odkrywam walory belgijskich stylów więc po BPA, Witku i Blondzie taka wariacja jak najbardziej wskazana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opinie o takich piwach są rożne, każdemu smakuje co innego.

Jako, że lubię eksperymenty to uwarzyłem niedawno coś o roboczej nazwie W.110 Belgijska IPA, Może na IPĘ jest to za słabo chmielone ale pierwsze próby bardzo zadowalające. Piwo do powtórki (choć jak znam życie to powtórki nie będzie bo jeszcze nie popełniłem jednego piwa dwa razy :smilies: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raging Bitch też miałem okazję spróbować i również mi smakowało, tylko nie wiem czy to Dubbel, Szczun także dobre piwo, zresztą mój faworyt na DFP, aczkolwiek ostatnio go próbowałem w butelce i już nie zrobił na mnie tak pozytywnego wrażenia jak na festiwalu.

Wczoraj zakupiłem surowce, więc jak tylko się troszkę ochłodzi zaczynam warzyć belgijskiego dubbela single hop Amarillo

 

Mam jeszcze jedno pytanko, ponieważ po zlaniu mojego witbiera na cichą zebrałem gęstwę drożdży Wyeast 3942 Belgian Wheat, które siedzą bezczynnie w lodówce, czy mogę je zatem użyć do Belgian Dubbel. Z tego co udało mi się wyczytać to są to dość uniwersalne drożdże i nadają się nie tylko do Witbiera, ale również do Belgian Pale Ale, Tripel, ale ponieważ nie mam z nimi dużego doświadczenia chciałbym zapytać Was o radę zanim ich użyję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.