Skocz do zawartości

Silne zmętnienie


Rekomendowane odpowiedzi

Mialem tak wygladajace piwo 2 razy, w kazdym były inne drozdze (London Ale i US05).To prawdopodobnie jakis blad przy filtracji, tylko nie wiem jaki, wszystko zawsze robie podobnie. Drozdze mozna raczej wykluczyc,

Edytowane przez kristo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę dodać dwa słowa, albowiem w swej karierze miałem okazję pić piwa dużej ilości piwowarów, zwłaszcza zaczynających karierę i jakby objaw jest dość powtarzający się. Jak dla mnie wina niestety filtracji w połączeniu z nie do końca scukrzonym zacierem (ale z naciskiem na pierwszy element). Drożdże do całkowitego wykluczenia.

Mialem tak wygladajace piwo 2 razy, w kazdym były inne drozdze (London Ale i US05).To prawdopodobnie jakis blad przy filtracji, tylko nie wiem jaki, wszystko zawsze robie podobnie. Drozdze mozna raczej wykluczyc,

Będę musiał w takim razie bardziej przyłożyć się do filtracji, może to da jakiś efekt.

 

Spotkałem się z problemem zmętnienia w przypadku warzenia na ekstremalnie miękkiej wodzie. Ale zdarza się to bardzo rzadko.

Warze na wrocławskiej kranówce ale jej stopnia twardości niestety nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sprawdzić poprawność odczytu termometru to włóż go do wody z lodem. Jak będzie różny od zera to tak Ci przełamuje.

Oczywiście metoda ta będzie przybliżona ale moim zdaniem daje niezłe efekty.

 

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny termometr i w niskim zakresie temperatur pokazywał dobrze, a przy wyższych temperaturach (tak powyżej 50°C) zaczynał zaniżać o kilka stopni. Tak więc bez sprawdzenia go w przedziale 60-80°C (czyli temperatury, w których następuje scukrzanie oraz do których podgrzewamy wodę do wysładzania) nie będziesz miał pewności jaką masz temperaturę podczas zacierania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje pale ale na tych drozdzach rowniez jest metne. calkiem podobny kolor do tego jak na Twoim zdjeciu, mianowicie ciemny pomarancz. piwo w butelkach stoi jakies 6 tygodni. wg opisu w smaku slod mial byc prawie niewyczuwalny, natomiast koncowka dosc silnie zaznaczona goryczka. i tak w istocie jest. wiec infekcji chyba nie ma, a przynajmniej takiej destabilizujacej smak. aha, klarownosc w butelce jakies 3 centynetry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli mogę dodać dwa słowa, [...] Jak dla mnie wina niestety filtracji w połączeniu z nie do końca scukrzonym zacierem (ale z naciskiem na pierwszy element). Drożdże do całkowitego wykluczenia.

 

Możesz doprecyzować? W sensie jakie błędy przy filtracji mogą dawać takie efekty? Czy chodzi o wypłukanie garbników (czyli pewnie zbyt długie wysładzanie i/lub za wysoka temperatura wody) jak sugerowane jest w wątku crosisa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.