Skocz do zawartości

Alcopop z soku z Łowicza


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Robiłem kilka warek "paliwa do kosiarki" ;) w taki sposób

np.

1,5 kg ekstraktu słodowego jasnego WES

4 butelki syropu (malinowy, wiśniowy ostatnio pomarańczowy),

woda - rozcieńczone do 10-11 Blg

lekkie chmielenie np 30g marynki na 30 minut.

butelkowanie standard: 5ml syropu plus 1-2 tabl słodzika.

wychodzi wynalazek radlerowaty często nazywany "czarem PGR-u)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa rzecz, zrobię dziś 4 litry w butelce, może spasuje mojej dziewczynie, coś a'la breezer z biedronki.

Może to dobre miejsce na temat o tego typu wyrobach. Na pierwszy raz spróbuję z drożdży winnych lub do tokaju, a potem po tabletce słodzika do butelki.

 

Ma ktoś jeszcze jakieś ciekawe pomysły na letnie drinki własnej roboty? Ino nie sok z wódką :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam temat:

http://www.piwo.org/topic/4990-jak-zrobic-kobiece-piwo-moje-doswiadczenia/

Malinowe według opisu z tematu, jest bardzo fajne.

Kombinowałem z cytrynowym (sok cytrynowy Herbapol) i trochę mocno wyczuwalny jest w nim słodzik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek nastawiłem sok malinowy z wodą i cukrem 4 litry, wyszło ok.12 BLG z drożdżami, dziś jest sobota i nie ruszyło, słychać tylko jak syczy w środku i bąbelki lekko tworzą minimalnie się na górze, drożdże do wina uniwersalne.

Mam jeszcze połowę opakowania, ale widzę że będę musiał skoczyć dla pewności po pożywkę i rozrobić z resztą drożdży, szkoda trunku na wylanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek nastawiłem sok malinowy z wodą i cukrem 4 litry, wyszło ok.12 BLG z drożdżami, dziś jest sobota i nie ruszyło, słychać tylko jak syczy w środku i bąbelki lekko tworzą minimalnie się na górze, drożdże do wina uniwersalne.

Mam jeszcze połowę opakowania, ale widzę że będę musiał skoczyć dla pewności po pożywkę i rozrobić z resztą drożdży, szkoda trunku na wylanie :P

 

Może to wina benzoesanu sodu albo innych konserwantów z 'soku'?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.