Skocz do zawartości

Kociołek z Lidla - nowa wersja?


chomiczon

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jakie były poprzednie wersje kociłka lidlowego ale w kolejnej ofercie będzie kociołek z regulatorem temperatury i alarmem

 

http://www.lidl.pl/cps/rde/xchg/SID-641CE27F-830ABD20/lidl_pl/hs.xsl/index_43124.htm?offerdate=&ERR=noservice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wczoraj wchodzę do Lidla a tu stoją piękne kociołki znowu w sprzedaży . Korci mnie strasznie , bo to kapitalny patent . Ale ostatnio zakupiłem gar 30 l nówkę i kurde już nie chcę przeinwestowywać ...:(

 

199 pln , 3 lata gwarancji .

 

Robił ktoś w nim filtrator ? Jest podejście ? Czy z niego najpierw przelewacie do kadzi filtracyjnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli kranik wymienny - rozumiem .

 

Ale przecież mogę z kociołka przelać do fermentora ( chwilowo kadzi filtracyjnej ) z filtratorem z oplotu . Podczas filtracji ważne jest dobre zaizolowanie kadzi ? Na co to wpływa ( ew. utrata temperatury ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam zaizolowanego gara,gdyż do wrzenia doprowadza bez problemu a szybciej stygnie ( zostawiam brzeczkę po chmieleniu na noc w garze by rano przelać do fermentora). Brzeczkę przelewam tak jak mówisz z gara do fermentora w którym jest filtrator z oplotu, w czasie "układania" się złoża filtracyjnego w fermentorze, myję kociołek i po 3 minutach jest gotowy do przyjęcia brzeczki na chmielenie. Dokładając mieszadło mechaniczne do tego kociołka jest on baaardzo wygodny. Zakupiłem go jakiś czas temu, zrobiłem już na nim 4 warki i wygoda jest dla mnie super. Koszta przy użyciu tego kociołka na warkę także nie są duże ( koszt warki ~ 3,50 ). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam tego kociołka, co prawda zamontowałem kran 3/4 cala, ale go nie używam - przekładam młóto do filtracji do fermentora z oplotem przykręconym do wnętrza kranu, tak jakoś mi wygodniej - poza tym brzeczka z wysładzania trafiająca do gara jest od razu grzana, przez co doprowadzanie do wrzenia jest błyskawiczne - praktycznie muszę reagować, aby nie gotowało mi się już w trakcie wysładzania;)

 

Ogólnie kociołek w tej wersji bardzo polecam ;-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wczoraj zakupiłem jednak .

 

Mam dylemat co do kranu . Ten plastikowy nie wygląda na trwały i gwint jaki tam nacięli to jakiś wynalazek ( M18x1,5 chyba )

 

Chcę go zmienić na jakiś zaworek kulowy . Pytanie do depesza ( i innych ) - powiększałeś otwór rozwiercając go wiertłem czy jakąś mini szlifierką ? Chodzi mi o jak najmniejsze uszkodzenie emalii i narażenie na przyszłą korozję . Bez problemu nakręciłeś filtrator 3/4" ? Mieści się spokojnie ? ( chodzi mi o wysokość otworu nad dnem )

Zastanawiam się czy nie zostawić małego otworu , zrobić tam przejściówkę tylko ( mam super - tokarza i warsztat w pracy ) i dać zawór kulowy + filtrator 3/8" czy powiększyć pod filtrator 3/4 ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki klisz ! Jak sam przymierzałem to widzę , że 3/8 i 1/2 " spokojnie filtrator podejdzie , 3/4 już raczej nie .

 

Nie chcę rozwiercać na 1/2" bo boję się uszkodzenia garnka i emalii . Na szczęście w pracy mam pracownika - magika - tokarza który zrobi mi przejśćówkę / redukcję z czego chce i na co chce . Zrobię więc na zewnątrz GZ1/2 , przejście grodziowe pod fi otworu ( chyba 18 ) i z drugiej znowu 1/2"GZ pod filtrator 1/2" . Do tego nakrętki mocujące , uszczelki dotoczymy z miękkiego teflonu i włala ;)

 

EDIT :

 

Filtrator 3/4 " ( gruby wąż ) - z drugiej 1/2 zakupiony . Odetnę część 3/4 , zachowam przyłącze mniejsze przy grubszym wężu .

Zaworek zamówiłem przemysłowy ( pracuję w takiej branży ) firmy RB ( Bonomi Group ) 3830-3/8" więc dobrej jakości , włoski za ok. 3,96 EUR netto ( minus firmowy rabat )

Mały a trwały ;) I kadź na weekend będzie gotowa .

Edytowane przez Quentin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.