Jump to content

GB...

Members
 • Posts

  2246
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by GB...

 1. Cześć, wczoraj kupiłem Safale S-04 (u mnie najczęściej używane) i w sobotę lub w przyszłym tygodniu powrót do gara Również w najbliższych dniach dokupienie składników na kilka warzeń piwa domowego...
 2. Nadal używane, niestety plastik osady chyba na stałe przyjął ale to nie przeszkadza. Sito działa idealnie i nie ma zmian.
 3. Cześć, ciężko z czasem ale co jakiś czas np. w sobotę gar był 'czynny', coś tam warzyłem . Plany na najbliższe dni to zakup surowców oraz poważne rozglądanie się za większym garem - ok 50 litrów do gotowania.
 4. Cześć, dziś po 3 latach przerwy warzenie piwa. Przygotowane składniki na lekkie grodziskie. GB.
 5. GB...

  GB...

 6. Moje 'suprajsy' spisują się znakomicie, lubię śmigać w
 7. GB...

  NASZE SZTOSY

  http://www.piwo.org/topic/22133-10-grudzie%C5%84-2016-pomorski-konkurs-piw-domowych/ bitter
 8. GB...

  NASZE SZTOSY

  http://www.piwo.org/topic/18353-w%C4%99dzone-16blg/?p=358694 ( *proponuję bez komentarzy wkleić linki do receptur, załóżmy 10 po kolei. Usunę tekst potem, zostanie link, sugeruję zmienić tytuł *)
 9. Do chłodnicy już nie wrócę. Warka 20l to około 60 litrów. Nic się nie marnuje bo wodę potem używam do jakiś celów typu mycie czy kwiatki itd. Zaleta wymiennika to natychmiastowe zbicie temperatury i wlewanie brzeczki do fermentora.
 10. http://www.piwo.org/topic/17314-m%C3%B3j-bardzo-skomplikowany-prze%C5%82%C4%85cznik/
 11. Chłodnica jest już przeżytkiem, lamus, historia... Dobra na początek. Wymiennik płytowy to jest przyszłość . Podobnie sraczrurka i ponacinane rurki to przeszłość ale dobre na początek. Sito szczelinowe to jest przyszłość . Mam i używam tych dwóch super rozwiązań dla piwowarstwa.
 12. Jeśli masz możliwość (dwa małe wiadra) to podziel na dwie części warkę do chmielenia na zimno i porównaj. Nie uzyskasz konkretnej odpowiedzi
 13. https://www.olx.pl/i2/oferta/kran-nalewak-do-piwa-cornelius-CID619-IDlyKKa.html#:2b51c695c8
 14. Pomijając super fachowe odpowiedzi to zapytam grzecznie o recepturę i czas kiedy ten super problem nastąpił. Dodam,że czasami do moich piw dodaję grysik kukurydziany więc znam smak i zapach
 15. Może jak pisze w instrukcji obsługi kegów tu na forum powinien być dłuższy (min 150cm).
 16. Jaka długość i średnica wężyka piwnego jest?
 17. Cemik1, jeśli możesz to zrób test wiki. Nawet nalegam abyś przetestował teorię w praktyce. Daj info
 18. Pszczół, gdzie można taką spiralę (chłodzenie lub grzanie) kupić?
 19. Kulawo, że link nieaktualny, można by se zobaczyć pytania... Dziwne trochę, że temat pisany wczoraj rano i już ankieta zamknięta.
 20. http://blog.homebrewing.pl/porter-baltycki-wskazowki-do-zacierania-gotowania-i-fermentacji/ gdzieś daleko w przeglądarce był porter opisany, może ktoś skorzysta...
 21. http://kobieta.wp.pl/wyprodukowali-piwo-ze-sciekow-i-okazalo-sie-wysmienite-6111922810820737a
 22. Z okazji świąt macie ode mnie po +
 23. Dylemat : domowe piwo to jest jakiś zaczyn z wody, słodu i chmielu oraz drożdży bez akcyzy, kontroli jakości %, bez badań sanepidu itd. Czy powinno nazywać się 'piwem', napojem alkoholowym itp. ? Co napisać kurierowi?
 24. Rurka nierdzewna zakończona czymś (mam plastik wciśnięty) aby z dna nie zaciągało 'bagna' i otworek z boku aby zasycał ważną dla nas zawartość. Rurka z ko. połączona wężykiem silikonowym i tyle. Zasysanie paszczą
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.