Jump to content

Brasserie Lodzermensch

Recommended Posts

• 4 weeks later...

Ogloszenia duszpasterskie:

W tygodniu miedzy 7 a 11ym planuje warzenie na szczepie Rochefort - FM28/Wyeast 1762.

Dla zainteresowanych piwowarow domowych gestwa dostepna kolo 15-17ego listopada.

Jeszcze do konca nie zdecydowalem ale bedzie to jakies sesyjne chmielone belgisjkie ale lub sesyjna belgijska ipa w widelkach 12-14 blg.

Prawde mowiac poki co niesie mnie spontanicznosc:D troche jak w domowym garnku i decyduje w ostatnich momentach a zdarzylo mi sie zmieniac plan bedac juz na kotle.

Osobiscie nie uzywalem jeszcze tego szczepu wiec to dodatkowy smaczek, no i skusil mnie fakt , ze profil Rocheforta jest mniej fenolowy i raczej stonowany - co mi pasuje pod cos chmielowego.

Mozna, mozna - tylko trzeba stawic sie ze sloikiem. Ze wzgledu na rozmiar króćca niezbędny jest słoik o pojemności litra.

O konkretnej dacie zbioru gęstwy napisze tutaj jak juz wszystko sie zadzieje - bedzie to jednak dosc krotki moment okolo 1-2 dni wiec mam nadzieje ze dacie rade.

• 2 weeks later...

Ziomki, sprawa wygląda tak że gęstwę zbiorę dla Was w poniedziałek. Logistycznie zgranie tego wszystkiego byłoby jednak trudne zatem ja przygotuje słoiki, ponalewam a potem musicie je tylko odebrać w miarę szybko bo w browarze nie mam lodówki. 

Napiszcie tylko komu mam zbierać tzn ile słoików mam sobie przygotować.

Ja zbiore gestwe w sloiki pewnie gdzies w okolicach 12-13. W browarze bede na pewno do 17:00.

We wtorek warze wiec bede od 5-6 rano do min 17-18

Mozliwy rowniez odbior osobisty w Lodzi na Chojnach wieczorem w poniedzialek :)