Skocz do zawartości

Ciekawe aukcje na allegro.


Rekomendowane odpowiedzi

Do 30kg jest opł stała ' date='cena zależy od firmy kurierskiej . Najtańszy tani-kurier ' date=' do 30 kg 19,90[/quote'']

Ja paczki do 31,5 kg wysyłam DPD za 18,45zł.

Tak ale to chyba nie jest cena za jednorazowe przesyłki. A trzeba mieć już jakąś umowę na więcej przesyłek.

Bo w ich cenniku jest dużo większa cena za przesyłki.

Korzystam z pośrednictwa www.kurier-broker.eu Kolega mi polecił i muszę powiedzieć, że jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś kupował coś sprzedawcy xxp1? Chodzi o tę aukcję: http://allegro.pl/show_item.php?item=1681728980, same szybkozłączki sprzedaje po 50 zł plus 10zł za wysyłkę.

Ja kupiłem. Szybka wysyłka. Wszystko tak jak w opisie. Kegi w bardzo dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie, to chińszczyzna. Może i taka sama, ale "no name" (w BA jest firmowane przez Alla).

 

Mam taki i działa, tyle mogę napisać, bo jednak zwykły cukromierz wygodniejszy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refraktometr' date=' chyba taki jak w BA

 

http://allegro.pl/refraktometr-reczny-brix-piwo-0-32-rsg-100atc-i1684571974.html[/quote']

No niestety nie, to chińszczyzna. Może i taka sama, ale "no name" (w BA jest firmowane przez Alla).

 

Mam taki i działa, tyle mogę napisać, bo jednak zwykły cukromierz wygodniejszy...

Firmowana przez Alla , nie znaczy że lepsza . ktoś narzekał na ich termometry .Mam od tego gościa i jest ok , przydatny zwłaszcza przy wysładzaniu .Głownie i tak używam spławików ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też od niego mam mój refraktometr. Skalibrowałem i raz użyłem przy wysładzaniu, ale po co sobie utrudniać... Więc leży sobie w szafie, a służy spławik. ;)

 

Ten w BA też pewnie Made in China. A na termometry Alla m.in. ja narzekam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tym garem powyżej. :rolleyes: Mam już na ukończeniu przerobionego keg'a 50 litrów, i taki gar był by alternatywą do mniejszych warek....... :D ? Jak myślicie?

Pomysł wydaje się dobry. Jeśli jeszcze wspomożesz się grzałką zanurzeniową przy podgrzewaniu na pewno trafisz w dziesiątkę.

Co do samego garnka, jest używany, ważne jest więc by był nie poobijany w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tym garem powyżej. :rolleyes: Mam już na ukończeniu przerobionego keg'a 50 litrów, i taki gar był by alternatywą do mniejszych warek....... :beer: ? Jak myślicie?

Korzystam z dwóch kegów 30 i 50 l i taki układ sprawdza mi się całkiem nieźle - mniejszy do zacierania a większy do gotowania - znacznie przyspiesza to pracę...

Myślę, że keg 50 i ten garnek sprawdzą Ci się wyśmienicie w tandemie...

Ja maksymalnie robię jakieś 43 l za jednym zamachem choć pewnie można by dojść do ok. 49l przy lekkich piwach...

Również mniejsze warki robi się wygodnie - jedyny mankament, to ustawianie chłodnicy zanurzeniowej w innej pozycji.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad tym garem powyżej. :rolleyes: Mam już na ukończeniu przerobionego keg'a 50 litrów' date=' i taki gar był by alternatywą do mniejszych warek....... :beer: ? Jak myślicie?[/quote']

Korzystam z dwóch kegów 30 i 50 l i taki układ sprawdza mi się całkiem nieźle - mniejszy do zacierania a większy do gotowania - znacznie przyspiesza to pracę...

Myślę, że keg 50 i ten garnek sprawdzą Ci się wyśmienicie w tandemie...

Ja maksymalnie robię jakieś 43 l za jednym zamachem choć pewnie można by dojść do ok. 49l przy lekkich piwach...

Również mniejsze warki robi się wygodnie - jedyny mankament, to ustawianie chłodnicy zanurzeniowej w innej pozycji.

 

pozdrawiam

Moim zdaniem nie ma szans na 49l litrów piwa chmieląc te 49l razem (nie dojść że odparuje, wykipi, wyjęciu chmielin i po schłodzeniu jest sporo mniej).

Ja tym czasem robiłem tak, że miałem i powyżej 50l ( raz i 54l). Normalnie warzę piwo, część odlewam podczas chmielenia jako rezerwę (czasem ta część ma i 7 litów) i część dodaję do fermentacji burzliwej podnosząc poziom piwa w kegu. Po cichej zamiast cukru używam tylko rezerwy. Jednak raz udało mi się zrobić za mocne piwo i musiałem jeszcze dolać 7l wody :rolleyes: - piwo zostało rozwodnione i moim staniem cała dusza z niego uciekła.

Minusem tego co robię jest brak jakiekolwiek stabilności i przewidywalności. Ogromne różnice w ekstrakcie a już nie wspomnę o nachmieleniu. Piwo, które fermentuje a które jest rezerwą ma inne °Blg co mąci przy obliczeniach ile rezerwy dodać do refermentacji ( pewnie i dlatego po części mam przegazowane piwa).

Sumując tak czy owak ciężko uwarzyć w kegu 49l piwa. Nie dojść że przyjemniej to i z korzyścią dla smaku będzie jeśli uwarzy się te 43 lub i 40 ( a przy mocnych piwach to 20l).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.