Skocz do zawartości

Porter Lwowski ( z Kauflandu)


marcin_l85

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Ostatnio robiąc porterowke kupilem w kauflandzie owego portera i powiem szczerze, ze mi dupe urwalo. Super piwo. Jak zapewne się dymysliliscie chodzi mi po glowie zmontowac klona. Problem w tym , ze jestem recepturowym analfabetą. Prosba, zebyscie podrzucili jakas recepture na warke 25L. Konkretnie urzeklo mnie w tym piwie super zapach i posmak kawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani on lwowski, ani żaden, ukraińska ściema. Jeśli dwa takie smakują jak żywiecki, który też nie jest alfą, to o czym rozmawiamy. W naszym Lwowie przed wojną było piwo porter (Imperial)-to, co było, nie ma nic wspólnego z tym, co jest teraz.

 

O piwie lwowskim w ogóle, tak śpiewano:

 

W całej Polsce dziś kuchaju

Nasz pienkny miastu Lwow

i dla Lwowa zawszy maju

Podziewieniu miliun słów.

 

Co zy Lwowa - to spaniały

Cała Polska to już zna

i dlatego w państwu całym

"Lwowski" piwu wzietuść ma.

 

Bu piwu "Lwowski" to napój boski

ma przycudownu, tajemniczu moc

Bu piwu "lwowski" udpendza troski

i po nim człek je wesół dzień i noc!

 

Pu szklancy piwa człek dupiru żyje

Ni widzi bidy i tylko radość zna,

Wienc chto ma rozum, ten zawsze pije

To piwu "Lwowski" co taki urok ma

 

I wierzcie mi, ale nijak się to ma do tych ukraińskich szczyn, nieważne czy pod egidą Carlsberg'a czy nie.

Edytowane przez Bogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę w końcu sie nauczyć brewtarget-u... Ogólnie widzę, że w recepturach na wiki ekstrakt ma coś około 21Blg. Zacierając na wytrawnie będzie niezły siekacz. Dla mnie 7 % alk. to już za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie wnikając w niczyje gusta jakim słodem można uzyskać kawowy słodki posmak?

Jest też słód kawowy, bodajże Castle Malting. Używałem w Mlik Stoucie i rzeczywiście, daje kawą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nie wnikając w niczyje gusta jakim słodem można uzyskać kawowy słodki posmak?

Jest też słód kawowy, bodajże Castle Malting. Używałem w Mlik Stoucie i rzeczywiście, daje kawą :)

Choć początkowo myślałem, że to tylko chwyt marketingowy to potwierdzam, wsypałem do swojego RISa od początku zacierania i zapach kawy był urzekający :) Gotowe piwo też ma mocny aromat kawowy, ale zasyp był bardziej złożony, więc ciężko powiedzieć ile ten konkretny słód wniósł tej kawy. http://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/slody/karmelowe/kawowy_480-520_ebc_castle_malting_0,2_kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.