Skocz do zawartości

Chmielenie brewkita - aromat


ZiomBEER

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jest jakaś możliwość dochmielenia brzeczki nastawnej z brewkita chmielem aromatycznym? Na razie nie mam możliwości-odpowiedniego garnka, żeby warzyć z ekstraktów nienachmielonych, oraz drugiego fermentora, żeby przeprowadzić fermentacje cichą, a co za tym idzie chmielić na zimno. Chodzi mi o brewkita WES 1,7 kg "piwo bursztynowe", brzeczka 10-12 litrów. Chciałbym je dochmielić na aromat angielskim, badź amerykańskim chmielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałeś w Twojbrowar.pl, to oni tam mają błąd na stronie. Ten brewkit jest na standardowe 23 L, chyba że nie dodajesz ekstraktu/cukru i zmniejszasz ilość wody - a wtedy nachmielenie z automatu będzie dużo wyższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem. W opisie jest również informacja, że piwo z tego ekstraktu jest o delikatnej goryczce. Myślę, że zmniejszając ilość wody do 12 L, piwo nie bedzie miało goryczki nie do zaakceptowania? Co do aromatu, to dodanie któregoś z amerykańskich chmieli niepowinno chyba negatywnie wpłynąć na smak i aromat piwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwa bursztynowe o ile się nie mylę z zasady mają niską goryczkę, więc raczej powinno być pijalne - nawet jak oblizałem sobie palec z nierozcieńczonych resztek z puszki, to mnie nie zabiło (ten sam brewkit u mnie kończy cichą właśnie). Jak chcesz mocniejszy aromat, to dochmielenie na zimno powinno dać dobry efekt - piszę na postawie tego, co udało mi się wyczytać tu na forum ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać 10g, możesz dać 20g, a możesz i wszystko. :beer:

I jeśli nie masz w planie jakiegoś innego wykorzystania tego chmielu, to tym głosował za tą ostatnią opcją. :)

 

Na razie nie mam w planie innego wykorzystania tego chmielu, więc mogę dać wszystko, tylko czy to na pewno nie będzie za duża dawka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać 10g, możesz dać 20g, a możesz i wszystko. :beer:

I jeśli nie masz w planie jakiegoś innego wykorzystania tego chmielu, to tym głosował za tą ostatnią opcją. :)

 

Na razie nie mam w planie innego wykorzystania tego chmielu, więc mogę dać wszystko, tylko czy to na pewno nie będzie za duża dawka?

Zależy jak bardzo lubisz aromat chmielu i jaki chmiel wrzucisz. Na 10-12l piwa 30g powinno dać mocny aromatyczny kop:). Jak masz możliwość to przenieś fermentor na cichą w chłodniejsze miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.