Skocz do zawartości

Produkcja granulatu


Spartan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wydaje mi się, że kiedyś taki temat widziałem ale nie mogę znaleźć. Mianowicie, czy można zrobić w domu z szyszek chmielu granulat? Czy wystarczy drobno zmielić lub pokroić, sprasować i gotowe? (chciał bym zrobić ze względu na przechowywanie)

Edytowane przez Spartan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szyszki to nie mięso i po prostu zablokują młynek - nie będziesz miał dość siły, żeby je przepchnać (albo uszkodzisz po prostu młynek). Jak już chcesz je przechowywać tak, żeby zabierały mniej miejsca - użyj worków do pakowania próżniowego, z których można odsysać powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powodzenia :smilies:

 

Odpowiedzieli byście mu normalnie bo się chłopak umęczy po pachy i nic z tego nie będzie ;) Ogólnie w warunkach domowych nie masz szans na zrobienie granulatu, po pierwsze suche szyszki zapchają tak ci młynek że uszkodzisz swoją maszynkę do mięsa, po drugie podczas mielenia możesz mięć ogromne straty chmielu, po trzecie to nie warte zachodu, granulat Marynki, Sybilli i Lubelskiego kosztuje na prawdę mało i to nie ma najmniejszego sensu... No chyba że posiadasz jakieś inne maszyny dostosowane do granulacji :D

 

Kup worki strunowe wypompuj całe powietrze, sprasuj sobie chmiel i wrzuć do zamrażalnika, to jedyny sposób na przechowanie swoich szyszek w miarę dobry sposób. I zużywaj go w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym szybko to bym nie przesadzał - mi leży w workach w piwnicy już niemal rok i daje radę. Wszystkie worki zapakowane do metalowej puchy.

 

Poza tym rozsypałem trochę w suchym miejscu, żeby sobie wietrzał jako chmiel do lambiora :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.