Skocz do zawartości

pompa do piwa


yemu

Rekomendowane odpowiedzi

w trzecim linku trzeba zjechać na dół strony

 

No to duża podpowiedź :D Wygląda na to że są takie same i w dodatku to chyba te poleca Qxa.

Widziałem takie w markecie Jula, w wersji na wiertarkę i z zamontowanym silnikiem jak tu :

http://www.okazje.in...mpaign=sklepy24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to duża podpowiedź :D Wygląda na to że są takie same i w dodatku to chyba te poleca Qxa.

Widziałem takie w markecie Jula, w wersji na wiertarkę i z zamontowanym silnikiem jak tu :

http://www.okazje.in...mpaign=sklepy24

 

Silnik dojdzie w następnej kolejności. Zastanawia mnie ta różnica w cenie, bo jest dość znaczna ale faktycznie mi też wyglądają na te same modele o innych nazwach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa dziś do mnie dotarła. Pompa nosi nazwę: Pompa per trapano TR 14 (ITA), Drill pump TR 14 (ENG), producent: Tellarini Pompe. Myślę że należy sprostować jedną rzecz, na stronie z linku nr 3 (tam też kupiłem pompę) podane jest że pompa wykonana jest z mosiądzu, jednak tak nie jest, okazuje się że materiałem korpusu, wirnika i króćców (14mm) pompy jest brąz a to chyba dobrze. Jeśli jest ktoś zainteresowany posiadam szczegółowe zdjęcia rozkręconej pompy oraz instrukcji (język angielski).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i instrukcja:

 

Podobno po kilku warkach zaczyna kapać z uszczelnień, gdzieś pisał tak Qxa. Ogólnie będę używał tej pompy do gorącej wody (80st) oraz chłodzenia brzeczki chłodnicą przeciwprądową (montaż pompy na końcu chłodnicy-pompowanie wystudzonej brzeczki).

post-1625-0-55543600-1355947263_thumb.jpg

post-1625-0-56984800-1355947356_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W USA się nie kombinują http://www.chuggerpumps.com/index.php na jaką ciebie stać taką wybierasz :)

U nas alternatyw pompowania jest wiele, a te dedykowane pompy niestety drogie. Problem polega głównie na podjęciu decyzji co wybrać z rzeczy niededykowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

znam ten problem mam już 3 pompy narazie najlepiej spisuje się ta od pralki. A szukam jeszcze jednej do whirpoola w 100l garze i temat uważnie śledzę.

Czy mam rozumieć, że pompa od pralki nie radzi sobie ze zrobieniem whirpoola w tak dużym garze ??

Właśnie przymierzam się do zwiększenia wybicia i jednoczesnej przebudowy browaru na HERMS i byłem już na 99% przekonany do wykorzystania pompek pralkowych :/

Jakie są wasze doświadczenia z takimi pompami w dużych garach ?

Myślałem, że do whirpoola nie potrzeba jakiejś ogromnej mocy - w końcu chyba nawet 100 L zacznie wirować..

Tak mi się fajnie widziało - jednoczesne chłodzenie przez wymiennik + whirpool przez stycznie umieszczony wylot w garze warzelnym.. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiktor pisał, że u niego whirpool działa na pompie od pralki. Ale on ma w scianki wspawane pod odpowiednim kątem wyprowadzenia. Wysyłam Wiktorowi właśnie gar do wspawania wyprowadzeń jak odeśle to potestuję najpierw na pompie od pralki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.