Skocz do zawartości

Piwo w Czechach


Lary

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jutro wybywam na kilka dni do stolicy Czech i chciałbym spróbować jakiś dobrych piw od południowych sąsiadów. Czy ktoś był w Pradze i może polecić jakiś multitap? Na jakie marki piwa zwracać uwagę i gdzie ich ewentualnie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://piwnapraha.wordpress.com/

 

Najbardziej zapamiętałem: browar w klasztorze, Tri Ruzi, Baszta - tu była pyszna kaczka.

No i oczywiście obowiązkowo U Fleku. Nowomieszczański i Piwowarski Dum odpuścić sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również jutro będę w Czechach. czasu na zwiedzanie nie mam niestety.

Ale jakies supermarkety odwiedze, co warto spróbować, a co omijać?

Z Czeskich piw znam tylko urquella i regenta, reszta jest mi jeszcze obca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że już wróciłem postanowiłem zrobić małe podsumowanie.

 

Nota Bene - Berr Point jest obecnie zamknięty z powodu remontu, ale w części restauracyjnej leją ekstra piwa - Falkon, Matuska, Unetickie; bardzo ładny lokal

Prague Beer Museum - na kranach same pilsy, duża część z browarów koncernowych

Tlusta Koala - poza Kocourem Cherry (sztuczna wiścia w śmietanie) same koncerny

U Fleku - fajne piwo, fajny klimat

Kulowy Blek - analogicznie do Nota Bene + Kocour

Pivobar u Dobranskych - nie istnieje

Klasterni Pivobar Strahov - fajne miejsce, ale piwa nie robią szału - lekka aipa, weizenbock, pils i ciemny lager. Warto wpaść w trakcie zwiedzania Hradczan

Piwotek Pivni - byłem na Husyckiej 37, dokładnie pod tabliczką i lokalu nie znalazłem

Zubaty Pies - akurat tego dnia był zamknięty, klimat słaby, ale sporo dobrego piwa do wypicia

 

Udało mi się też trafić na lokal, który został otwarty 5 dni temu - Pivni Mapa - http://pivnimapa.eu

Ogromna ilość kranów, nie wszystkie jeszcze podpięte. Piłem bardzo dobrego risa i aipę. Bardzo fajna obsługa i nie duże ceny. Poza Nota Bene to było najfajniejsze miejsce w Prawdze, w którym piłem piwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeskie piwa przynajmniej mają podany pełny skład i nie wstydzą się, że używają ekstraktu chmielowego albo syropu glukozowo-fruktozowego.

A w Polsce, według Wszechwiedzącego Guru, napis "Zawiera słód jęczmienny" jest tylko dlatego, bo przepisy nie wymagają podawania pełnego składu. Tak jakby to coś kosztowało, podać pełny skład. Pewnie milimetr kwadratowy więcej farby drukarskiej robi różnicę.

Edytowane przez jake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.