Jump to content

Faszysta Rasista Homofob

Members
 • Posts

  1349
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Faszysta Rasista Homofob

 1. bez względu na moje przekonania w temacie patentów na takie rzeczy,polecam jednak więcej poczytać na temat casusu Monsanto Łatwiej zrozumieć co takie patafony mogą na świecie czynić mając w ręce patent. Wyszukany przypadek, bez przesady Doktorze Oświęcim i Dachau to też wyszukany przypadek. Bez przesady. To są jeszcze ludzie niewiedzący co to jest Monsanto? Jak to jest możliwe we współczesnym świecie z dostępem do informacji? No chyba, że dla nich jedyne źródło informacji to gó... http://wolna-polska.pl/wiadomosci/monsanto-historia-zniewolenia-ludzkosci-2014-12
 2. Bo ktoś poświęcił dużo pieniędzy oraz czasu wielu fachowców, aby uzyskać taką odmianę? Podobnie jak piratując gry, filmy, programy - korzystasz z cudzej pracy/wysiłków i cudzej inwestycji, za którą nic nie dajesz. To nieetyczne i tyle To jest jego problem. Jak nie chce się tym dzielić z innymi, to niech sobie hoduje jedną roślinkę w doniczce w domu. Od momentu, kiedy podzieli się z innymi, jest to własność całej ludzkości.
 3. Jak można być właścicielem rośliny, jako gatunku czy odmiany? Czy ty w ogóle zastanawiasz się nad tym, co piszesz? Ja spadnie meteoryt, taki który zapił dinozaury, to z tej własności i tak nici.
 4. Gdybym ci wykopał roślinę, to by była kradzież cudzej własności, tak jakbym ci ukradł jedyne, unikalne, wyjątkowe wyrzeźbione przez ciebie krzesło. Ale gdybym wszedł w posiadanie ziaren, to mogę robić z nimi co chcę, bo ziarna należą do całej ludzkości. Widzisz tę subtelną różnicę? A poza tym, jeśli by to było pod koniec twojego życia, to raczej powinieneś martwić się o inne sprawy, a nie o jakąś roślinę. A teraz się postaw w takiej sytuacji: Murzyn w buszu, którego nie stać na zastrzeżenie sobie "praw" do rośliny, hoduję ją sobie od 20 lat i pali ją w fajce. Ty, człowiek oświecony, wyhodowujesz ją w Polsce, wsparty funduszami Unii Europejskiej i zastrzegasz sobie do niej prawo, oczywiście z dofinansowania UE. To kto ma do niej faktycznie prawo? Ty czy murzyn?
 5. Nie odpisuję wszystkim (na początku próbowałem), bo dostałem prawie tysiąc zgłoszeń. Z oczywistych względów wszyscy się nie załapią. Sztobry przyjdą w kilkunastu paczkach na różne adresy i w różnym czasie, więc coś na pewno dojdzie. Płacę tylko za przesyłkę, więc końcowa cena = (suma cen paczek)/(ilość sztobrów, które dojdą). Jak dojdzie jeden, to moja strata, bo za tyle chyba nikt nie kupi. A co do praw autorskich do Citry - czy ktoś umie mi wyjaśnić logicznie, dlaczego uprawianie jakiejkolwiek rośliny miałoby być "nielegalne"? Ale tak po ludzku, a nie bo ktoś tak sobie powiedział. Bóg powiedział - czyńcie sobie ziemię poddaną, dlaczego więc miałbym się przejmować jakimś cwaniakiem, który myśli, że robiąc krzyżówkę dwóch roślin ma do niej wyłączne prawo? Jakby chodził do szkoły, to by wiedział, że takich krzyżówek w historii były miliardy i nikt sobie do nich prawa nie rościł. Nawet taka Citra pewnie była przed milionami lat, ale nikt jej za bardzo nie rozmnażał, wiec wyginęła. Aha - administracja forum cenzuruje moje posty, więc i tak nie zobaczycie wszystkiego co napiszę. Tylko to, co jakoś się przemknie.
 6. Zamówiłem 200 sztobrów. Trochę na zapas, bo może ktoś będzie jeszcze chciał. Do marca dużo czasu.
 7. Sztobry będą pod koniec marca albo na początku kwietnia, jak dobrze pójdzie. Przyjdą prosto ze Stanów do mojego sąsiada, który zajmie się ich dystrybucją. U niego w ogródku, tak jak i u mnie rośnie już po 10 sztuk Citry, ale wiele z nich sztobrów na razie nie będzie przy takim zainteresowaniu (kilkadziesiąt zgłoszeń i cały czas rośnie). Zainteresowanych poinformuję mailowo.
 8. Ponieważ w ciągu dwóch dni dostałem kilkadziesiąt zapytań o sztobry Citry, proszę osoby, które tego nie zrobiły, o podanie maila kontaktowego. Tak będzie prościej, bo nie chce mi się odpisywać tym wszystkim osobom.
 9. No.140 - The End (Cream Ale) (2015-10-10) Zasyp: - Słód pale ale Strzegom - 3,4 kg - Płatki ryżowe - 0,95 kg - Słód bursztynowy Strzegom - 0,2 kg - Słód pszeniczny Strzegom - 0,1 kg Zacieranie: - Płatki skleikowane - zagotowane i przetrzymane 20 minut - 50 °C - 10 min - dodany kleik - 67 °C - 80 min - 78 °C Gotowanie (60 minut): - 15 g Syblilla - 60 min - 15 g Sybilla - 15 min - 7 g Sybilla (szyszki z własnej uprawy) - 0 min Wyszło 21 litrów 13,5 °Blg zadane gęstwą Danstar Nottingham, temperatura fermentacji 15 °C. I to jest ostatni mój wpis w tym temacie na tym forum. Ponieważ dziesiątki osób prosiły mnie o niekasowanie tego tematu, zastanowię się nad tym jeszcze. Cream Ale.pdf
 10. Zainteresowanych sztobrami chmielu Citra w przyszłym sezonie proszę o kontrakt na priv. Podam maila do kontaktu, ponieważ konto wkrótce zostanie usunięte.
 11. He he No i piwowarstwo domowe zatoczyło koło. Od żółci bydlęcej do sztucznego kwasu. Co będzie następne? Kwas askorbinowy czy syrop glukozowo-fruktozowy?
 12. Ja tam kupowałem bimber w dwóch miejscach w jednym mieście, nie mówiąc o winie, a nie wątpię, że był jeszcze w dziesięciu.
 13. I tak trzymaj. Pierwsza piosenka DP, którą usłyszałem w życiu, jeszcze jako dziecko. I cały czas pamiętam ten moment.
 14. Jak dla mnie po trzech miesiącach piwo jest idealne - kwaśność akurat. Ale w czasie tych upałów fermentacja przebiegała w dużo wyższej temperaturze, bo stało w domu.
 15. No.139 - Bone To Bone (Flanders Brown Ale/Out Bruin) (2015-09-12) Zasyp: - Słód pilzneński Strzegom - 3,5 kg - Płatki pszeniczne - 0,4 kg - Kaszka kukurydziana - 0,4 kg - Słód karmelowy 300 Strzegom - 0,2 kg - Słód karmelowy czerwony Strzegom - 0,2 kg - Słód Weyermann Special W - 0,2 kg - Słód bursztynowy Strzegom - 0,2 kg - Słód czekoladowy jasny - 0,1 kg - Słód karmelowy 150 Strzegom - 0,1 kg - Słód karmelowy 30 Strzegom - 0,1 kg - Słód barwiący Strzegom - 0,05 kg Zacieranie: - Płatki i kukurydza skleikowane - zagotowane i przetrzymane 20 minut - 50 °C - 10 min - dodany kleik - 69-67 °C - 60 min - 78 °C Gotowanie (80 minut): - 10 g Marynka - 60 min - 10 g Marynka - 30 min - 15 g Lubelski - 5 min Wyszło 21 litrów 15 °Blg zadane drożdżami Danstar Nottingham, temperatura fermentacji 19 °C. Na cichą w szklanych balonach dodam ćwierć litra rocznego lambica fermentowanego mieszanką Wyeast 3763 Roeselare Ale Blend i płatki dębowe Sherry 50 g oraz 20 płatków dębowych mocno opiekanych moczonych przez tydzień w Whiskey. Flanders Brown Ale.pdf
 16. Stara zasada: czegoś co jest nieregulowane lepiej nie regulować, bo może wyjść zupełnie odwrotnie. Piwowar domowy nie musi mieć możliwości sprzedawania swoich piw jako piwowar domowy. Wystarczyłoby, żeby zarejestrował działalność i mógł sprzedawać jako firma bez tych wszystkich sanepidów i innych raków toczących to państwo.
 17. "poświęcone kwestiom regulacji prawnych dla minibrowarów oraz piwowarstwa domowego"
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.