Skocz do zawartości

Piwowarów nocne rozmowy


dori

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :D

A moja rodzina się powiększyła , jak to powiedział Krzyś o następnego ssaka ;)

 

Ale ja też nie o tym - wczoraj jak jechałem do Jastrzębia Zdrój odebrać psa na obrzeżach miasta widziałem mnóstwo ludzi co kosili swoje trawniki. W B-B to niemożliwe gdyż nie ma dnia żeby nie padał deszcz, a wczoraj było nawet gradobicie.

Współczuje wszystkim powodzianom i badzo tęsknię za słoneczkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie spaniela się nie wypowiadam, bo nie miałem, a to co słyszałem to nic pewnego.

 

Dobrze, że nie kupiłeś yorka, bo to jedyny szczur, który szczeka, a do tego strasznie głupi. Sąsiedzi niestety mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze, t.j. 25.05. mamy Dzień Piwowara!

Macie jakieś plany?

 

 

edit:

Tak w ogóle to mamy różne dziwne święta. Oczywiście Dzień Piwowara jest jednym z ważniejszych i traktuję to bardzo poważnie. Ale jako ciekawostkę podam inne.

Dzień bez stanika. To jest hicior!!! A to już 30.05. Macie plany? :D

Jak to ktoś powiedział "w stanikach denerwuje mnie najbardziej to, że są". "To jakiś szalony naukowiec mógł coś takiego wymyślić" Powiedzmy zatem (apel do naszej piękniejszej połowy) Precz z dziwnymi zapięciami, niech żyje luz!

Co my tam mamy dalej.

7 stycznia - Dzień Dziwaka - dziwne...

drugi poniedziałek stycznia - Dzień Sprzątania Biurka - bez sensu

9 lutego ? Międzynarodowy Dzień Pizzy bez komentarza

17 lutego - Światowy Dzień Kota - hahaha!

5 marca - Dzień Teściowej; Dzień Dentysty - no, jeszcze da się przeżyć

14 marca - Światowy Dzień Liczby Pi; Międzynarodowy Dzień Sprzeciwu Wobec Tam - uuups, nie teraz

25 kwietnia - Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem - ujdzie

1 maja - Międzynarodowy Dzień Kaszanki - to jest niezłe, prawie tak dobre jak z tym stanikiem

20 maja ? Międzynarodowy Dzień Płynów do Mycia Naczyń - nie to już przegięcie (zwłaszcza w dobie zmywarek - to te powinny mieć raczej swój dzień)

12 lipca ? Światowy Dzień Imprezy - to jest ok.

19 lipca ? Dzień Czerwonego Kapturka - eeech

22 lipca ? Dzień aproksymacji Pi - o, pi ma dwa święta w roku

23 lipca ? Dzień Włóczykija - kto to wymyśla

8 września ? Dzień Dobrych Wiadomości (?) Moja żona ma urodziny, mało tego; na swoje urodziny urodziła Pawła. No to się zgadza (co do Pawła ;) )

9 października ? Światowy Dzień Poczty; Dzień Znaczka Pocztowego - a tam...

25 października ? Dzień Kundelka - sympatyczne

30 października ? Narodowy Dzień Spódnicy - popieram

25 listopada ? Światowy Dzień Pluszowego Misia - nie, dajcie spokój

 

Nie ma dnia bez ubrania (ewentualnie majtek)? Tylko z tym biustonoszem. Ale i tak niezła jazda!.

 

Który wg Was jest the best???

Edytowane przez Infam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze, t.j. 25.05. mamy dzień piwowara!

Macie jakieś plany?

Nie. Plan warzyć mam na 30.05, nie wiem tylko co. Muszę sprawdzić zapasy słodu (pilzneński, monachijski, carapils, chyba melanoidynowy, nie wiem co jeszcze i co z tego skomponować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne 25 to trzeba oddać deklarację VAT. To pewne nad resztą trzeba się zastanowić.

Na resztą w znaczeniu pozostałych dni??? (tak jak w moim poście po edycji?)

No to co planujesz na zbliżający się dzień bez stanika :(:(:smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojutrze' date=' t.j. 25.05. mamy dzień piwowara!

Macie jakieś plany?[/quote']

Nie. Plan warzyć mam na 30.05, nie wiem tylko co.

Ok. 30.05. - dzień bez stanika. W ten sposób to chcesz uczcić? A inni(e) jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja czytałem, cocker spaniele to są wyjątkowo mądre, pracowite i posłuszne psy. Jedyny kłopot jest w tym, że cocker spaniele należą do ras ?pracowitych? razem z owczarkami, bernardynem, itd. Wbrew ich wyglądu, nie są to psy ?do pieszczenia? lecz ?do pracy?. Dlatego musisz te psy ?zatrudnić? do różnych prac, bo inaczej one czuja się niepotrzebne i z nerwów mogą zrobić się nieznośne.

 

 

 

Mojego psa zaadoptowałem jako szczeniaka z przytółka dla psów i z tego powodu nawet nie jestem pewien rasy, chociasz z tego co wiem to jest mieszaniec owczarek/labrador. Gdy on był szczeniakiem, wogóle się nie słuchał i nie chciał chodzić na smyczy. Więc kupiłem mu specjalny psi ?plecak? do którego wkładałem po 2 butelki wody, brałem go na smycz i prowadziłem go po parku po 1 godz. dziennie. Bez plecaka się wyrywał, nie chciał chodzić na smyczy, potem w domu gryzł buty, meble itd. Po zastosowaniu ?plecaka? widać było że był ?dumny? ze swojej pracy, a po powrocie do domu był taki zmęczony, że spał cały dzień. Dzisiaj jest on najbardziej ?przytulnym?, wiernym i posłusznym 50+kg psem jakiego widziałeś w życiu.

 

brutus.jpg

Edytowane przez scooby_brew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim prywatnym rankingu to najgłupsza i najbardziej wredna rasa psów. Mam nadzieję, że Twój będzie należał do wyjątków ;)

No właśnie. Sąsiedzi takiego mają. Gdzie by się człowiek nie ruszył to drze pysk. Kiedyś biegał luźno po podwórku to nieszło wyjść nawet do śmietnika ze śmieciami, bo zaczynał atakować. Dwa razy już się przymierzałem aby sprzedać mu kopa, ale w porę go zabrali. Teraz jest na sznurku ale wystarczy, że wyjdę na fajkę na korytarz na I pietrze to ten już drze pyska. Horror.

 

Inna sprawa, że wogóle go nie wychowywali. Sąsiedzi też ze sobą nie rozmawiają tylko krzyczą do siebie :D

 

Oby twój ułożył się porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ;)

Dziękuję Wam wszystkim za uwagi. Oczywiście będę się starał psa ułożyć i wychować ;) Z poprzednim szło mi całkiem dobrze (owczarek szkocki) to może i z tym sobie poradzę :D

 

Decyzja o wyborze tego rodzaju psa była kompromisem pomiędzy jakimś całkiem małym psem jakich nie trawię a psem przyjaznym dla ludzi i rozmairem mieszkania. Krzyś ma 10 lat, wnuki maja 3 lata nie mogę sobie pozwolić na posiadanie psa który przejawia agresję - choć czas zweryfikuje moje założenia że mój pies nie będzie agresywny. Nie bez znaczenia był też fakt że moja siostra także posiada cockier spaniela który nie jest złym psem (w moim prywatnym rankingu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę sobie pozwolić na posiadanie psa który przejawia agresję - choć czas zweryfikuje moje założenia że mój pies nie będzie agresywny.

W sporej części sprawdza się powiedzenie, że nie ma głupich psów. Są tylko głupi właściciele. Bo najgorsze jest nie ułożyć psa, karmić go jedzeniem ze stołu itd. No ale co ja Ci będę gadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć :D

Właśnie 15 minut temu, miły Pan strażak obudził cały blok, mówiąc że przebrała lokalna rzeczka, zaraz koło naszego bloku będzie płynąć 0,5 m wody i sugeruje przestawić auto na inna ulice. Co skrupulatnie uczyniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.