Jump to content

bielok

Members
 • Posts

  3091
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by bielok

 1. Cześć Kup i sprawdź odesłać zawsze możesz.
 2. Cześć. https://allegro.pl/oferta/kuchenka-gazowa-duzy-taboret-mocny-zeliwny-palnik-12619569860 https://allegro.pl/oferta/palnik-zeliwny-taboret-gazowy-sarra-sahara-9-8-kw-9712521689 Nie wiem jak we wszystkich. W tych dwóch podlinkowanych jeden zawór załącza jedno pole grzewcze (na palniki są trzy pola). Włącz/wyłącz, nie ma regulacji wysokości płomienia.
 3. Cześć. Zauważ różnicę w regulacji płomienia pomiędzy najpopularniejszymi taboretami 7kW z regulacją płomienia na pokrętło, gdzie da się zaworem regulować wielkość płomienia, a taboretami sarra, sahara, gdzie masz trzy zawory włącz/wyłącz, wiec regulacja polega na włączeniu/wyłączeniu danego pola na palniku.
 4. Cześc. Możesz dać linka który worek udało ci się dopasować do kosza?
 5. bielok

  Ceny słodów

  Cześć. Ale co masz mi do zarzucenia jako konsumentowi. Słucham?
 6. bielok

  Ceny słodów

  toż nie kupuję
 7. bielok

  Ceny słodów

  Cześć. Cóż. Zamykać nierentowne biznesy i do roboty do fabryki. A nie doić klientów. Bo dojeniem klienta nazywam sprzedawanie towaru zakupionego w "starej cenie" po "nowej cenie" dlatego ze cos zdrożało w hurcie. Oczywiście przodują w tym stacje benzynowe. Co do poziomu żenady nie wypowiadam się. na pewno nie kłamiesz że nic bardziej żenującego na tym forum nie wyczytałeś. Szkoda tylko że za żenadę uważasz że mówię o tym ze ktoś na mnie próbuje zarobić ponad miarę.
 8. bielok

  Ceny słodów

  Cześć. Ja żeby zakupić towar na który mnie nie stać muszę iść do banku po pożyczkę. Nie wycofuję swoich słów - zwykła złodziejska praktyka.
 9. bielok

  Ceny słodów

  Cześc. Nic, zwykłą złodziejska praktyka. Ale piętnować trzeba.
 10. Cześć. Bardzo proszę , poszukaj. Bo jestem ciekaw.
 11. Cześć Być może, ale chciałbym żeby autor wyjaśnił co miał dokładnie na myśli.
 12. Cześć. Na allegro najtańszy taboret gazowy kosztuje 60 zł. Do tego butla z propan-butan, reduktor ciśnienia. Taboret przy pierwszym użyciu odpal na zewnątrz, musi się wypalić farba z taboretu. Potrzebujesz łyżkę do mieszania zacieru i termometr do kontroli temperatury. Garnek może być emaliowany. Potrzebujesz też jakiś wysłodzić zacier. U mnie sraczweżyk nigdy nie zadziałał, polecam filtrator rurkowy, najtańsza opcja rurka z genova ponacinana brzeszczotem, bez klejenia, wszystko na wcisk. Prócz tego surowce. W 500 zł powinieneś się zamknąć P.S. zainteresuj się metoda biab. omijasz filtrator.
 13. Cześć. O jaka powłokę chodzi?
 14. Cześć. Efektywniejsze czasowo tak, wydajnościowo nie.
 15. Cześć. Możesz sprawdzić jeszcze na wodzie z kranu o ile masz w miarę stałe ciśnienie. Ustaw przepływ wody z kranu powiedzmy na jakieś 10l/min i zaznacz to na pokrętle kranu. Podepnij chłodnice pod kran i sprawdź jaki jest przepływ. Jeśli chodzi i przepychanie chłodnicy to próbował bym drutem miedzianym 2,5m. Albo nierdzewnym 1 mm.
 16. Cześć. Jeśli złącza na początku i końcu chłodnicy masz wkręcane sprawdź czy "uszczelnienie" (pr. taśma teflonowa) jakimś cudem nie przesłania Ci światła otworu rurki. Nie potrafię jaśniej napisać Edit: potrafię ? rozłącz chłodnice i sprawdź np. śrubokrętem czy na wlocie i wylocie chłodnicy nic go nie blokuje, wciskając śrubokręt w rurkę.
 17. bielok

  Znani warzą

  Cześć. Swojego czasu na forum udzielał się Paweł Kuczyński, współzałożycie i basista zespołu Republika. Paweł od jakiegoś czasu już nie warzy piwa, bo ze wzglądów zdrowotnych go nie pije.
 18. Cześć. Bill, bohater galaktyki Harrisona. C którzy odeszli z Omelas - Ursula K. LeGuin. 25 lat nie czytałem fantastyki. Pewnie już nie będę.
 19. Cześć. Pozdrawia piwowar w stanie spoczynku
 20. Cześć. User BNP ponad dekadę temu pisał że zauważył że drożdże sypane na pianę, zauważalnie szybciej mu startują niż gęstwa czy rehydryzowane. Społeczeństwo piwo.org mocno powiętpwowalo w jego spostrzeżenia w tamtych czasach.
 21. Cześć. Nie masz wykrytego czujnika temperatury. Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
 22. Wygląda na to że po jednej dobie fermentacja zacznie zwalniać ..... Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.