Jump to content

Piwo pszeniczno-jęczmienne ?

Grzechu

Recommended Posts

a jakie chmielenie ?

u mnie było tak:

10' - 15g Lubelskiego

50' - 10g Lubelskiego

75' - 10g Lubelskiego

80' - STOP

Przy zasypie w sumie 4,90kg, wyszło 23 litry 12Blg,

Edited by adanjan

u mnie było tak:

10' - 15g Lubelskiego

50' - 10g Lubelskiego

75' - 10g Lubelskiego

80' - STOP

Bez goryczkowego?

Ano bez, w pszeniczkach bardziej preferuję banany i goździki niż goryczkę chmielu. Z wstępnych wyliczeń wynika mi, że jeśli chcesz 20 litrów to te 3 kg ekstraktu to za mało, może warto dokupić jeszcze z 1kg, to będziesz miał ok 20 litrów 12-13Blg

Myślałem raczej o mniejszej warce ale jeszcze się zastanowię. Wielkie dzięki !!! ;)

jeśli mniejsza to przelicz ilość chmielu do swojej warki, osobiście odradzam za mocno chmielone pszeniczki.

Ja daję 40g aromatycznego Perle w szyszkach (nie wiem dokładnie ile a-k, ale chyba ciut ponad 4%) na 25-28l warki Weizenów (na 60' gotowania). No i dominują aromaty typowo pszeniczne, chmielu praktycznie nie czuć..

Ja daję 40g aromatycznego Perle w szyszkach (nie wiem dokładnie ile a-k, ale chyba ciut ponad 4%)

Perle ma zwykle zawartość alfa-kwasów pomiędzy 5-7,5%.

Generalnie około 30-40g chmielu aromatycznego na 20l na początku gotowania powinna być odpowiednia dla piwa pszenicznego.