Skocz do zawartości

Projektowanie browaru domowego.


Makaron

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, ja warzę na gazie i wspomagam się grzałką 2000W co by krócej czekać na warzenie. A jak już się warzy to wrze że hoho. Myślę że długo poczekasz do zagotowania się, a później to nawet starczy te 1400W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jak gotowałem na grzałkach (1 raz póki nie kupiłem butli) to ustawiłem na 80% grzałki, a mam 4 kW więc grzało mi 3,2 kW. Powinno działać, zrób tak żebyś mógł wyłączać pojedyncze grzałki to już w ogóle bezie wypas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi :) :)

 

Jeszcze jedna kwestia, czy takie będą OK? :

 

http://allegro.pl/grzalka-do-parnika-grp-1400w-typ-om-i1407572194.html

 

Są idealne pod względem wymiarów i sposobu montażu, ale chyba są niklowane... zastosować je?

Edytowane przez Maryush
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu budowałem kolumnę do destylacji i grzałkę kupiłem w sklepie na Hutniczej (Lublin) jest tam fajny sklepik z częściami do AGD

z tego co pamiętam spory wybór, a i z ewentualnym zamówieniem nie powinno być problemu.... zawsze to zakup na miejscu no i produkt można pomacać przez kupnem:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybkie odpowiedzi :):(

 

Jeszcze jedna kwestia, czy takie będą OK? :

 

http://allegro.pl/grzalka-do-parnika-grp-1400w-typ-om-i1407572194.html

 

Są idealne pod względem wymiarów i sposobu montażu, ale chyba są niklowane... zastosować je?

Do intensywnego wrzenia ok 50L brzeczki potrzeba 50% mocy mojej grzałki (3x1,4kW).

 

Sam stosuję grzałkę Eliko (niklowaną) z gwintem 5/4" wkręconą do mufy w kegu - w razie problemu szybka wymiana.

Edytowane przez admiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal mam dylemat z grzałkami. Do HLT na pewno pójdą niklowane z Eliko - w końcu będą miały kontakt tylko z wodą... A do kotła warzelnego zastanawiam się nad taką (z nierdzewki):

 

http://allegro.pl/grzalka-keg-destylator-bimber-kwasowka-reflux-i1441699104.html

 

Tylko.. czy taka koncentracja mocy nie będzie powodowała przypalania brzeczki?

No i chmieliny będą "włazić" między elementy grzejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał rozrzedzony zacier mocno robić, z wyglądu to mi się to nie podoba w te szczeliny jak coś się dostanie to przypali się raczej. Ale do odważnych świat należy, póki ktoś nie spróbuje to się prawdy nie dowiemy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam lutowane ale twardym lutem, miękkim nie próbowałem. ;)

 

edit

raz jednak była taka sytuacja że puścił klej między oryginalnym króćcem a grzałką i woda sie sączyła wtedy przelutowałem to na miękko i było dobrze. Jednak oryginały długo nie wytrzymały chwyciła je rdza stad wymiana na mosiężne.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryusz pisał o HLT czyli zacier nie będzie mieć kontaktu z grzałką, pyta a grzanie brzeczki:

nic się nie martw, ja w BK mam grzałkę identyczną z wyglądu ale niklowaną 3x1,4kW, przez pierwsze parę minut działa z mocą 100% (dogrzanie brzeczki po wysładzaniu z ok 70 do 99°C), następnie gotowanie przebiega z mocą 50% (sterowanie na przekaźniku SSR) - zero przypaleń na grzałce.

Moja grzałka niklowana kosztowała niestety tyle co ta z aukcji z kwasówki.

 

Nie do końca tylko rozumiem oznaczenie mocy tych grzałek 1400/2000 i 2000/2000.

2kW to absolutne minimum dla wrzenia ponad 40L brzeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał rozrzedzony zacier mocno robić, z wyglądu to mi się to nie podoba w te szczeliny jak coś się dostanie to przypali się raczej. Ale do odważnych świat należy, póki ktoś nie spróbuje to się prawdy nie dowiemy ;)

Zacier nie ma tu nic do rzeczy, bo to będzie HERMS. A ta grzałka miałaby być do warzenia.

 

Wszędzie gdzie pytałem mówią, że grzałki do formowania są przeznaczone do pracy w powietrzu a nie w cieczach. Dlatego nie biorę ich pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maryusz pisał o HLT czyli zacier nie będzie mieć kontaktu z grzałką, pyta a grzanie brzeczki:

nic się nie martw, ja w BK mam grzałkę identyczną z wyglądu ale niklowaną 3x1,4kW, przez pierwsze parę minut działa z mocą 100% (dogrzanie brzeczki po wysładzaniu z ok 70 do 99°C), następnie gotowanie przebiega z mocą 50% (sterowanie na przekaźniku SSR) - zero przypaleń na grzałce.

Moja grzałka niklowana kosztowała niestety tyle co ta z aukcji z kwasówki.

 

Nie do końca tylko rozumiem oznaczenie mocy tych grzałek 1400/2000 i 2000/2000.

2kW to absolutne minimum dla wrzenia ponad 40L brzeczki.

Oznaczenie jest dla mnie oczywiste. Masz zespolone albo dwie grzałki 2kW albo 1,4 i 2kW.

 

A jak jest u Ciebie z chmielinami po warzeniu? Łatwo wymywają się spomiędzy grzałek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha, tak się właśnie zastanawiałem jaka to instalacja. Te moje modulowane grzałki 1500 są wytrzymałe pracują juz ponad rok i nic im nie jest. natomiast miałem też komplet 1500W podobnych używanych do podgrzewania wody, na tamtych siedzi rdza więc te mogę odradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów Was pomęczę pytaniami:) Czy myślicie, że filtrator z oplotu poradzi sobie z filtracją zacieru w kadzi zaciernej w trakcie cyrkulacji (HERMS)?

Zdecydowanie fałszywe dno... główkuję nad tym ostatnio i nawet policzyłem ;) różnicę w prześwicie między fałszywym dnem, jakie mogę ew. nabyć a posiadanym filtratorem nacinanym... czterokrotna. Otwory przyjąłem fi 2mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.