Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Warka 142 została zakegowana jako pierwsza w sezonie.

Piwo na drożdżach 1098 zeszło do 7°Blg i w smaku wydaje sie słodkie ale też jest w nim goryczka pochodząca raczej od żurawiny niż chmielu.

Natomiast z piwem na T58 niestety jest dużo gorzej. piwo nie zostało na poziomie 7,5°Blg i jest wyczuwalny winny posmak, coś sie musiało do niego dobrać. Piwo też zakegowałem licząc ze jeśli się smak nie poprawi będę rozlewał jako wino musujące :)

 

Warka 143 zjechała z 15,6 na 7°Blg i nie wygląda żebyśmy podczas imprezy coś spaprali :ble:

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie wygląda żebyśmy podczas imprezy coś spaprali :)

Przy stole był fajny tekst - jak poszedłeś do garażu: "idźcie zobaczyć to tam robi, bo Wam jeszcze warkę sp...doli." :ble:

Dla mnie tekst imprezy!

Zgadnij czyj, do kogo?

Edytowane przez rubezahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... nie wygląda żebyśmy podczas imprezy coś spaprali :)

Przy stole był fajny tekst - jak poszedłeś do garażu: "idźcie zobaczyć to tam robi' date=' bo Wam jeszcze warkę sp...doli." :ble:

Zgadnij czyj, do kogo?[/quote']

Zgaduję - Przemo do Janka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję - Przemo do Janka ?

Byłeś szybszy niż mój edit :ble: (masz u mnie piwo!) - ogólnie do Wogoszów. Janek sorry, tak już jest w towarzystwie przyjęte, jeśli bardzo oponujesz, pisz, mów :) , będę się pilnował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he...wesołość i luzik...nie mogę się doczekać kolejnej :ble:

Też: 'He he' i też: 'wesołość i luzik' oraz zdecydowanie: 'nie mogę się doczekać kolejnej' (niekoniecznie u Krzysia - niech Natalia odpocznie od obowiązków). Może uda się wcześniejsze Zimowe Impresje Piwne zorganizować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 144

pszeniczne

skład

pilzneński - 8kg

pszeniczny - 10kg

crystal wheat - 0,12kg

 

 

 

Zacieranie

44-45°C - 40 min.

67-68°C - 40 min.

73°C - 10 min.

podgrzanie do 78°C

 

chmielenie/dodatki

east kent - 20g - 60 min.

east kent - 35g - 25 min.

 

 

drożdże

wyeast 3068

wyeast 3056

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piwo uwarzone

Drożdże 3068 zadane w temperaturze 19°C blg 12,2

natomiast 3056 w temp. 13,5°C blg 12,5

 

Walczę jeszcze niestety z wydajnością - w zeszłym tygodniu nijak nie dało się tego ogarnąć niby była niska \

ale wody trzeba było dolewać :)

Tym razem też nie wstrzeliłem się dobrze, bo przy kompletowaniu receptury w beer tools określiłem ją na poziomie 83% No i znów wody musiałem dolewać :)

Trzecie warzenie z rzędu gdzie wydajność kręci się w granicach 93-94% wg beer tools

Trzeba będzie uwierzyć i przyjąć do wiadomości.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej instalacji też tak bywało, zobaczymy czy to norma :)

 

edit

dorzucę jeszcze zdjęcie przełomu - bo konkretny wyszedł.

 

20111031252.jpg

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz już wiem ... bo Janek był jak mój cień, jak za długo mnie nie było mnie widać /znaczy coś kombinuje/ to włączała mu się kontrolka z alertem :)

Oj tam, ja jestem bardzo ciekawski :). Akurat wtedy poszedłem do garażu zsynchronizować timer garażowy z moim :cool:. Podobno tylko winni się tłumaczą... :)

 

Tym razem też nie wstrzeliłem się dobrze, bo przy kompletowaniu receptury w beer tools określiłem ją na poziomie 83% No i znów wody musiałem dolewać

Trzecie warzenie z rzędu gdzie wydajność kręci się w granicach 93-94% wg beer tools

A jaka Ci wyszła wydajność wg. tego wzoru co Ci podałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy to dobrze liczę 0,86xx

Słód zmielony bardzo drobno dużo mąki, przytkało sie dwa razy. Pierwszy raz po spuszczeniu połowy brzeczki przedniej, co prawda nie w rurkach ale od podciśnienia, słód mocno zbity się zrobił. Nacinanie niewiele pomagało, wiec mieszadłem złoże potraktowałem. Brzeczka w porównaniu z tą AIPA dużo bardziej klarowna, cofnąłem może 5l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.