Jump to content

Jejski

Members
 • Posts

  2765
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Jejski

 1. Witam po latach ? Najpierw pochwalę się się moim sterownikiem. Zamysł był taki żeby przejść na zacieranie elektryczne, a gotować na nadal na gazie, acz dogrzewam dochodzenie do wrzenia grzałką. Kupiłem RPI3, moduł przekaźników, czujki DS i SSRy reszta po kosztach z demontażu i troszkę własnej inwencji. Druga funkcja to sterowanie wymianą powietrza w pomieszczeniu fermentowni czyli sezonowa chłodnia. Kaź zacierna to keg 50l z dwoma grzałkami 1750W połączonymi równolegle i mieszadle na silniku z wycieraczek. System postawiony na dysku SSD, bo karty SD doprowadziły mnie do szaleństwa! Grzanie oparte na dodatku Mod_Pwm_Logic czyli procentowe ograniczanie mocy przy dochodzeniu do progu. Mam pytanie, jaki dodatek można zastosować żeby po włączeniu grzałki równolegle włączało się mieszadło i wyłączało się po wyłączeniu grzania plus nastawiona zwłoka? Pozdrawiam.
 2. Jejski

  Jejski

 3. Jejski

  Fresh mix 70/30

  Kilka wniosków na świerzo po pierwszym kegowaniu. 1 Rozpuszczalność azotu w ok.15°C 2,2 Bar tak naprawdę prawie żadna przy "kulaniu" kega, ale po czasie np. kilka dni ok. To nie samo co2! 2 Manometr ma być na minimum 150 Bar. Samo podłoączenie i szczelność na typowym śrubunku do CO2 - bez problemu. Bez zaworu bezpieczeństwa dupiato przenosi się butlę 3 Wyszynk, i tu jest największy problem, bo trzeba się przyzwyczaić do nowej rzeczywistości! Przy tradycyjnym kranie prawie nigdy nie używałem spieniacza, a w tym wypadku to podstawa. Jeszcze dużo nauki przedemną https://youtu.be/DsJhoprWKFM
 4. Jejski

  lol :)

  Sorki ale, majster jest tylko jeden!!!
 5. Jejski

  lol :)

  Jak uwarzyć piwo w 5 min.? https://youtu.be/PEmyxHRc2IU
 6. Jejski

  Fresh mix 70/30

  Dzięki. 1. Przy plastikowym kegu nie zdecyduję się na 3bar , ale zacznę od moich normalnych 1,8 i myślę że 2,5 to będzie max. 2. Dość szybko to enigmatyczne stwierdzenie, ale czas dwa do trzech tygodni max na kega to wszystko. Jak się chcesz otruć to na degustację oczywiście zapraszam! 3. Reduktor mam 250bar , a w butli jest teoretycznie 150. Zawór jest z gwintem typowym do reduktora piwnego a nie azotu. Bardziej martwi mnie sama szczelność połączenia butla-reduktor. Niechciałbym startu rakiety V2 w piwnicy
 7. Jejski

  Fresh mix 70/30

  Mam butlę gazu fresh mix 70/30 czyli 70% azotu i 30% Co2. Pytania: 1 Jak gazować tzn. ile Bar i chodzi mi o "trząchanie" kegiem przy powiedzmy 15°C 2 Czy po gazowaniu można wypychać samym Co2 bez utraty efektu azotu do końca kega. 3 Dokręcanie reduktora przy 150 bar i brak zaworu bezpieczeństwa na zaworze budzą moje obawy. O rady proszę praktyków.
 8. No i jest chyba pierwszy komercyjny przykład http://piwo.co.za/Produkt/29729
 9. Jeśli to nie tajemnica to w którym momencie dodaje się te płatki?
 10. Wypraszam sobie takie inwektywy! Co do receptury to jednak muszę polecić moją z naciskiem na drożdże i temp. fermentacji.
 11. W którym miejscu coś takiego przeczytałeś? Tutaj. Zresztą wystarczy przeczytać wątek na spokojnie od początku i okazuje się że minimum 50% postów to pytania o opis, pośrednio czy bezpośrednio.
 12. Jako malkontent pragnę zauważyć że sytuacja powtarza się co roku. Ogłaszamy kategorie a potem się martwimy opisem. W najbardziej prestiżowym konkursie w kraju reguły powinny być jasno określone od samego momentu ogłoszenia kategorii, a nie bo później się dorobi! Czy nie warto zacząć wymyślać style i opisy na następny konkurs przed ogłoszeniem tegorocznego? Jak czytam że Porter bałtycki to amerykański ale , to jasny chuj mnie trafia ( specjalnie nie wykropkowałem przekleństwa!!!) .
 13. Tego nie doczytałem, a myślałem że B: 7 dni, sory, ale co to za burzliwa z 9 do 7. Nie zdecydowanie odradzam czytania od początku wątku w którym się pisze, a już absolutnie nie polecam wyszukiwarki i czytania tam uzyskanych informacji!!! PS Przepraszam podszedłem od dupy strony i naprawdę nie wiem dlaczego umknął mi początek wątku. Nie wiedziałem o początkowym balingu. Przepraszam.
 14. Oto przepis na zakazaną bombę kasetową! Poczytaj o lagerach proszę!
 15. To jest nie odrobione zadanie domowe! Nie trzeba zakładać tematu i to we "wsparciu piwowarskim" skoro trzeba tylko troszkę poszukać! http://www.piwo.org/topic/19363-woda-profile-modyfikacje-odwr%C3%B3cona-osmoza-itp/?hl=modyfikacja. Proponuję się bardziej skupić na fermentacji i drożdżach i ich temperaturze, a dopiero potem na reszcie. Jak widać nie musisz się znać skoro "warzysz" z ekstraktu.
 16. Jak się nie potrafi to najlepiej na coś zwalić, czyli w tym wypadku bd. drożdże
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.