Skocz do zawartości

Józek warzy - offline


josefik

Rekomendowane odpowiedzi

Nie nie mam fobii, zdjęć nie robię po prostu wczoraj przy zlewaniu na cichą spróbowałem i wiem że to nie jest czysty smak, infekcja na pewno będzie postępować spróbuję ją nakierować na właściwe tory. Dodamy nieco brettanomyces bruxellensis i jaki wyjdzie taki wyjdzie.

W każdym bądź razie możecie się szykować ze na każdym spotkaniu przez najbliższy rok, lambikiem będę was z beczki raczył. :D

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warka 171

Blonde II

 

skład

pilzneński - 16,76kg

caramel pils - 1,5g

monachijski - 1,68kg

płatki jęczmienne 0,8kg

 

 

Zacieranie

67-68°C - 60 min.

podgrzanie do 78°C

 

 

chmielenie/dodatki

5 g Orange Peel - added during boil, boiled 10 min.

5 g skórka cytrynowa 10 min.

5 g Curacao - added during boil, boiled 10 min.

12 g kolendra 10min.

​10 g pieprz guinea

0,6 kg cukier biały kryształ

5 g DAP

 

 

120 g perle (5,5%) - added during boil, boiled 60 m

25g EKG (5,1%) - added during boil, boiled 15 m

100 g styrian goldings (4,3%) - added during boil, boiled 0 m

50 g Hallertauer Hersbrucker (3,5%) - chmielenie na zimno

 

 

drożdże

Bastogne Belgian Ale WLP510

 

blg 16,3 tutaj zdążyłem zrobić syrop dodany na 5 min przed końcem gotowania.

fermentacja burzliwa

przelano na cichą 04-12-2012 temp 22C

chmielenie na zimno 19-12-2012 temp. 7-4C

rozlew 23-12 2012 blg 2,8

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josef jak byłoby mało to mam tripla z apteką chetnie oddam do lambiku czy jak wy to odmieniacie tam:)

Nie, nie. Aptekę to bym wylał bez oporów.Tutaj mam raczej coś z dzikusów bo od wczoraj wypiłem jakiś litr nienagazowanego piwa, gdyby tak miało zostać brałbym w ciemno. ;) Lekko kwaśne z końską derką w tle. Ale obawiam się ze to pójdzie w stronę kwasu bardziej. Dlatego dodam nieco "koniny" żeby szalę przechylić.

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josef jak byłoby mało to mam tripla z apteką chetnie oddam do lambiku czy jak wy to odmieniacie tam:)

Nie, nie. Aptekę to bym wylał bez oporów.Tutaj mam raczej coś z dzikusów bo od wczoraj wypiłem jakiś litr nienagazowanego piwa, gdyby tak miało zostać brałbym w ciemno. ;) Lekko kwaśne z końską derką w tle. Ale obawiam się ze to pójdzie w stronę kwasu bardziej. Dlatego dodam nieco "koniny" żeby szalę przechylić.

Nawet "apteki" bym nie marnował, dodał jedynie trochę soku malinowego i na spływ u wogosza jak znalazł ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blonde 168 zdecydowanie w kierunku lambika, po tygodniu na cichej zrobiła sie delikatna mgiełka na powierzchni. Niestety piwo musiałem "ruszyć" i przelać jeszcze raz do szklanego gąsiora i kega bo fermentatory potrzebne. Kwaskowość wzrosła ale czuć jeszcze w piwie delikatną słodycz co dobrze rokuje gdyż dodałem drożdże brettanomyces bruxellensis i powinno jeszcze ciut odfermentować w dobrym kierunku ;) Poszły do środka również płatki dębowe sherry.

 

20121201141.jpg

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię tylko o jedno proszę, nie wrzucaj tego do kegów, bo się znowu będziemy ku.... męczyć na najbliższej imprezie ;)

 

Ale ja o tym uprzedzałem kilka postów wyżej. ;)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Cię tylko o jedno proszę, nie wrzucaj tego do kegów, bo się znowu będziemy ku.... męczyć na najbliższej imprezie ;)

 

Ale ja o tym uprzedzałem kilka postów wyżej. ;)

Ja rozumiem, ale tylko Cię proszę :)

A kierowcą nie mam zamiaru być, bo jak się bawić to na całego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjdzie jak wogoszowa warka 75B/90, tak stało na kapslu o ile dobrze pamiętam, to będzie nawet bardzo sesyjne :) i tego życzę :beer:

To tak samo nie wychodzi, to był kupaż chyba :) , zostało mi ok. 80l a 10 l reszta poszło w kanał bo nie miałem w co przelać, więc będzie co robić z tej bazy.

Czystym labikiem raczej częstować nie będę bo to dla koneserów. ;)

Edytowane przez josefik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyjdzie jak wogoszowa warka 75B/90, tak stało na kapslu o ile dobrze pamiętam, to będzie nawet bardzo sesyjne :) i tego życzę :beer:

 

Tak, potwierdzam, "wogoszowa warka 75B/90" Za...y Lambik, wiśniowy o ile się nie mylę. Kieruj na te tory Krzysztofie, a będziemy się zapijać Lambikiem na następnym spotkaniu. Powodzenia. Twoje zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 l reszta poszło w kanał bo nie miałem w co przelać

 

Musisz skombinować małe kegi :P

:monster:;)

 

Tak, potwierdzam, "wogoszowa warka 75B/90" Za...y Lambik, wiśniowy o ile się nie mylę. Kieruj na te tory Krzysztofie, a będziemy się zapijać Lambikiem na następnym spotkaniu. Powodzenia. Twoje zdrowie.

Dostałem od Wojtka i Janka całą gamę, wszystko mi smakowało. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.