Skocz do zawartości

Piwo z Brewkitu Gozdawa - brak alkoholu


Rekomendowane odpowiedzi

Cóż, żeby zmniejszyć ryzyko możesz nie przelewać na cichą. Cicha i tak się odbędzie, przyjdzie po cichu do dowolnego wiadra. Przez całą długość fermentacji wiadra po prostu nie otwierać, dwutlenek węgla zrobi swoje jeżeli chodzi o bezpieczeństwo.

Należy dokładnie odkazić wiadro. Dla mnie zawsze po fermentacji jest to kret -> chlor -> płukanie wrzątkiem a przed fermentacją oxi. Na ten moment się sprawdza. Oczywiście, pokrywę też trzeba odkazić. Odkazić należy wszystkie węże, rurkę do rozlewu, butelki, kapsle przynajmniej sparzyć przed butelkowaniem.

 

Kolejną rzeczą, którą ja robię jest wyszorowanie całej kuchni do granic możliwości. Podłoga najpierw potraktowana domestosopodobnym środkiem (zwierzęta w domu), potem wytarte i umyte płynem do kafli, wszystkie fugi obrywają środkiem do szorowania fug, blaty lśnią, brudnych naczyń nie ma już dzień przed. Przynajmniej raz w miesiącu mam w domu czysto :D

Dodatkowo czyste ciuchy, rękawice. U mnie się to sprawdza.

 

Fermentuję w skrzyni, skrzynia też zawsze sterylna.

 

Brzmi jak masa rzeczy do zrobienia. Tylko brzmi, posprzątać i tak trzeba, a jak użyjemy do tego ostrzejszej chemii to nic złego się nie stanie (o ile nie chcemy się tym polewać albo czyścić sobie oczu), no i jest to też dość zabawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

  Kolejną rzeczą, którą ja robię jest wyszorowanie całej kuchni do granic możliwości. Podłoga najpierw potraktowana domestosopodobnym środkiem (zwierzęta w domu), potem wytarte i umyte płynem do kafli, wszystkie fugi obrywają środkiem do szorowania fug, blaty lśnią, brudnych naczyń nie ma już dzień przed. Przynajmniej raz w miesiącu mam w domu czysto Dodatkowo czyste ciuchy, rękawice. U mnie się to sprawdza.

 

jak masz żonę/dziewczynę z którą mieszkasz to pewnie każe ci dwa razy w tygodniu warzyć :)

a jak nie masz to każdą na takie coś wyrwiesz :) 

 

Zawsze przed zalaniem odkażałem fermentor dodatkowo wrzątkiem.

raczej kiepski środek,może piro za krótko trzymasz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.