Skocz do zawartości

Umiejscowienie fałszywego dna w kegu


restonfrets

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,
Jestem w trakcie przerabiania kega 50l EUR na kadź zacierno-warzelno-filtracyjną. Mam fajne, wycięte laserowo fałszywe dno, o szerokości 33,5 cm. I teraz zastanawiam się jak najkorzystniej umieścić je w kegu. Rozważam dwie opcje, ponumerowane na moim bardzo przykładowym rysunku. Kranik ze środkiem kega będzie połączony rurką silikonową, a na środku będzie trójnik z nierdzewki, od góry zaślepiony będzie stanowił oparcie dla mieszadła, no a od dołu do brzeczki. 
W przypadku pierwszej opcji rozważam umiejscowienie tam fałszywego dna za pomocą śrub, żeby było w miarę stabilnie.
W przypadku drugiej opcji myślałem o wspawaniu kołnierza, do którego można by przykręcać fałszywe dno. Tylko w tym wypadku ilość cieczy pod FD będzie znacznie większa.

Czy są jakieś znaczące różnice w zastosowaniu którejś z ww. metod?

Z góry dzięki za Waszą pomoc.

Pozdrawiam,
Piotrek 

post-11196-0-57811300-1437944242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej pisze tutaj by nie zakładac nowego tematu...

Zastanawiam się czy moje umiejscowienie fałszywego dna w kegu jest poprawne.

 

Na czerwono zaznaczyłem miejsce w którym opiera sie fałszywe dno, na niebiesko tam gdzie chyba powinno sie znaleźć? Czy takie umiejscowienie fałszywego dna może mieć jakieś minusy? Czy może generowac jakies problemy? Pytam bo nie miałem nigdy styczności z takim wysładzaniem brzeczki. Ktos cos?

 

gallery_10120_623_5231.jpg

Edytowane przez profik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie ma to znaczenia fd jest mniejsze żeby dało się je wyjasc nie demontujac grzalek ale ile garnków tyle zdań zapewne

U mnie będzie tak jak u ciebie na rysunku do kega będą dospawane nogi a spust będzie od dołu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie FD jest tak jak czerwona linia. Zawór jest jak najniżej, ale już na pionowej ściance kega. Od zaworu idzie poziomo rurka (na wcisk), nad środkiem FD kolanko i pionowo w dół przez otwór w FD opiera się na dnie kega. Działa nadspodziewanie dobrze i pod warunkiem, że korzystamy z węża założonego na kruciec, a keg jest powyżej jego zakończenia. W kegu zostaje ledwo pół szklanki cieczy. Spustu od dołu nie robiłem, bo chciałem mieć możliwość korzystania z kega również z podgrzewaniem zewnętrznym od dołu. Poza tym nie spawałem tylko skręcałem wyszystko, więc spust od dołu nie pozwoliłby zlać wszystkiego (wystawałby ponad dno)

Edytowane przez JakeFry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.