Jump to content

ASadam

Members
 • Posts

  766
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by ASadam

 1. U mnie mało jak nigdy dotąd. 300l Razem: 10623l
 2. Również polecam malinowego. Do tego wygoda, oraz możliwości niewspółmierne.
 3. Powiem szczerze, że nie pamiętam. Trzeba prześledzić ten wątek, bo chyba na bieżąco pisałem mniej więcej co i ile kosztowało. pzdr.
 4. Poszukaj lepiej siłownika o średnicy 63x100 i będzie po problemie.
 5. 19 warek po 50l oraz jedna pszenica 20l. W sumie 970l, oczywiście w zaokrągleniu bo ja nie liczę z dokładnością do pół butelki Razem z poprzednikami to będzie 18 039,5l
 6. Jakoś czasu nie mam ostatnio za wiele, więc i na forum się rzadko pojawiam. Sprzęt śmiga aż miło jak tylko mam czas na warzenie. Generalnie wszystkie zmiany i modyfikacje tutaj opisywałem. Może jeszcze przyjdzie czas na wymiennik ale w moich warunkach lokalowo garażowych nie za bardzo mógłbym utrzymać go w czystości jak należy. Tak więc ten temat na razie odpuszczę. Bardzo jestem zadowolony z obydwu kadzi. Nowa 72l warzelna jest dla mnie w sam raz. Konstrukcja obyła się bez spawania. Czujnik również zamontowałem wkręcany. Niepotrzebnie tylko zainwestowałem w grzałki od Sprawka do grzania wody, bo wystarczyłyby zwykłe z parnika Jedyną modyfikacją jaką muszę wykonać to podnieść zbiornik z wodą do wysładzania żeby wysładzać grawitacyjnie i zrezygnować z pompki. A w związku z tym, że sprzęt znalazł już swoje stacjonarne miejsce i nie musi być mobilny to taka możliwość jest. Ale może latem się przybiorę jak będzie więcej czasu. Podsumowując, Jestem mega zadowolony i żadnych większych zmian bym nie robił. Polecam taka konstrukcję wszystkim o ile mają warunki i potrzebę na sprzęt tej wielkości. Wiem, bo parę osób ze mną rozmawiało, że po kilku różnych raczej nie udanych konstrukcjach tworzą sprzęt podobny do tego i dopiero są zadowoleni.
 7. ASadam

  ASadam

 8. Na pewno ucięcie rurki pomoże, ale zwykłe przyciśnięcie pokrywy w momencie kiedy zaczyna ją podnosić, zapewne też.
 9. No i dupa, z przyczyn obiektywnych znowu impreza odbędzie się beze mnie Już drugi rok się wybieram bezskutecznie, ale może do trzech razy sztuka. Zbyszek, wypij coś za mnie
 10. Na 3 kg słodu dałbym 9l wody do zacierania i tyle samo do wysładzania. Powinno być ok 15l przed gotowaniem
 11. Kup kranik, który ma w opisie, że 3/4 i że pasuje do filtratora. Jakiego sobie piwa nawarzyłeś takie wypijesz. Ja bym nic z cichą nie kombinował, bo następny post napiszesz w dziale "infekcje". Pierwsze piwo i tak przeważnie najlepsze i zawsze smakuje Gęstwę z drożdży bez problemu możesz użyć a na tych drożdżach to chyba wiele piw można zrobić bo wyczytałem, że są uniwersalne.
 12. Kolejna kapslownica stała się faktem. Tym razem wersja premium, więc siłownik 63x100 i całość wykonana z kwasówki Całość bardziej kompaktowa i inny zawór. Zobaczymy jak się sprawdzi w boju.
 13. Zmarnowałeś czas i surowce wylewając dobrą brzeczkę. Piwowarstwo to hobby dla cierpliwych a nie nerwowych. Skoro próba była negatywna, to wszystko się zatarło i cukrów powstało tyle ile powinno. Problemy widzę dwa. 1. Pomiar w wysokiej temperaturze spowodował błąd w odczycie i nie wiadomo ile tak naprawdę było blg, skoro nawet nie wiadomo w jakiej temperaturze był pomiar 2. Zbyt mało wody do wysładzania. Wg mnie do wysładzania trzeba było zużyć min. 15 litrów, nawet bez żadnych pomiarów. No i cierpliwość i spokój przede wszystkim
 14. No może to rzeczywiście rozwiązanie na jakie czekałem? Prześpię się z tematem i chyba wykorzystam. Jak się nie sprawdzi to nie ma problemu zmienić.
 15. Fiat, Volkswagen, BMW i pewnie 90% wszystkich marek. Każdy będzie się grzał. Jeden mocniej, inny mniej. Ważniejsze jest dobre podłączenie. A co do momentu, to zależy od bardzo wielu czynników, m.in. gęstości zacieru, wielkości łopat, ilości łopat, kąta nachylenia, itd. Nie wiem do czego taka wiedza jest Ci potrzebna?
 16. Trochę czasu minęło i nadszedł moment na małą modyfikację. Nabyłem gar 70l i tenże będzie służył (mam nadzieję) jako kadź warzelna. Jakoś ostatnio rozkojarzony jestem i dwa piwa mi wykipiały bo nie dopilnowałem. Stwierdziłem, że 10l więcej pojemności załatwi sprawę. Tak więc warzelnia będzie miała zacierną 50l oraz warzelną 70l. Gar się już uzbraja. Plan jest taki, żeby go nie spawać. Nie wiem tylko jak zamontować sondę temperatury od Pamela. W weekend będzie montaż kranika, jak dotrą wszystkie potrzebne elementy. Tak więc wkrótce dotychczasowa kadź (60l) będzie szukała szczęśliwego nabywcy edit. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że już dwa lata minęły i sprzęt zaliczył 45 warek...
 17. Kolega wcześniej pisał o zalewaniu wrzątkiem A pytam po co zalaną? Zalanie zimną wodą spowoduje, że po włożeniu przerywamy wrzenie. Stąd moje pytanie.
 18. A po co zalaną? Bo z podpiętymi wężami i tak nie wypływa, a zalewanie chłodnicy wrzątkiem to musi być jazda....
 19. To jakaś prowokacja? Jak chcesz rzeczowej odpowiedzi, to może chociaż zdjęcie załącz. A najlepiej zostaw piwo w spokoju i nie zaglądaj do końca fermentacji.
 20. Ostatnią rzeczą jaką bym zrobił to wylanie. I tak już włożyłeś kupę pracy, czasu i surowców w uwarzenie, więc zabutelkowanie, choćby w PETy to mały pikuś. Jeszcze się okaże, że to nie DMS a co innego i piwo po 3 miesiącach będzie dobre. Jak to mawiają, wylać zawsze zdążysz...
 21. Ale nie każdy ma warunki, żeby sobie pozwolić zaświnić całą podłogę kapiącymi butelkami. Niektórzy warzą i myją w domach.
 22. Pomysł ok. Ale te otwory to chyba wygryzałeś a nie wierciłeś...
 23. Aż 5 mm luzu??? Toż całe młóto tamtędy przeleci.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.