Skocz do zawartości

Lager Wiedeński (Vienna Lager) - jak leżakować (lagerować)?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki! Wojen, pisząc:

 

więc można dokładnie ściągnąć klarowne piwo do rozlewu.
masz na myśli ściąganie przez włożenie rurki od góry i zassanie?

 

I drugie pytanie: czy na burzliwą w takim razie (na przyszłość) warto dawać kranik?

Tak zasysanie przez rurkę.

Chcesz fermentować z kranikiem to fermentuj z kranikiem, chcesz bez to fermentuj bez. Nigdy nie fermentowałem piwa z kranikiem w normalnym fermentorze bo ściągnięcie piwa przez rurkę to prosta sprawa. Natomiast mam takie duże fermentory 50L i jak w nich fermentuję to zawsze z kranikiem, zarówno cicha jak i burzliwa, a to dlatego że mam problem ze zlewaniem przez rurkę. Te fermentory mają mniejsze wieko i miałem trudności ze zlewaniem. Problemów z zakażeniami nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A w czym przeszkadzało Ci mniejsze wieko? Przecież je i tak się zdejmuje do zlewania:).

2lsjls1.jpg

Ten fermentor jest po prostu dość wysoki a wieko ma relatywnie małą średnicę i trudno tam trzymać wężyk podczas zlewania, musiałem całą rękę wsadzać do środka co nie było ani wygodne, ani bezpieczne jeżeli chodzi o zachowanie czystości. Do mycia super, do zlewania idealnie z kranikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na olx kupiłem 6 szt. coś pomiedzy 19-22 zł/szt ponad rok temu. Gruby biały plastik, używane po koncentratach owocowych od kolegów z za wschodniej granicy chyba.

http://olx.pl/oferta/fermentator-beczka-plastikowa-CID628-IDbqO41.html#f0a92260c7tylko cena trochę inna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.