Skocz do zawartości

Fermentator zmienił barwę


bronek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

a więc cuda dziwy, fermentator potocznie zwany wiaderkiem zmienił barwę na odcień czerwieni :O Przelałem do niego piwo na cichą

i po tygodniu gdy rozlewałem to piwo do butelek, patrzę a tam równo z poziomem piwa fermentator zrobił się czerwony.

Wcześniej przelewałem do tego wiaderka wino, ale stało w nim może z 30 min i oczywiście potem został dobrze umyty.

Ktoś ma pomysł co się mogło stać? Zaznaczę że togo nie można odmyć, a próbowałem różnych środków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to od wina wystarczy chwila

z czasem zejdzie ten osad

najlepiej zdezynfekować domestosem i zostawić z płynem na kilka dni

piwko może w innym przypadku "przejść" nieco winkiem

co i kiedyś u mnie się stało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

a więc cuda dziwy, fermentator potocznie zwany wiaderkiem zmienił barwę na odcień czerwieni :O Przelałem do niego piwo na cichą

i po tygodniu gdy rozlewałem to piwo do butelek, patrzę a tam równo z poziomem piwa fermentator zrobił się czerwony.

Wcześniej przelewałem do tego wiaderka wino, ale stało w nim może z 30 min i oczywiście potem został dobrze umyty.

Ktoś ma pomysł co się mogło stać? Zaznaczę że togo nie można odmyć, a próbowałem różnych środków.

Czasami plastik przejmuje kolor owoców, czy co tam "zapodasz". To zalezy od rodzaju plastiku. Ja tak kiedyś miałem z sokowirówką, początkowo była błekitna a po burakach kolro zmienił się.

A co to za piwo miałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.