Jump to content

Pompa do wody i zacieru


HoppyFlowers

Recommended Posts

Cześć,

 

szukam pompy, którą mógłbym pompować wodę do chłodnicy (potrzebuję ulepszyć chłodzenie i na koniec przepuszczać wodę lodową). Jeśli dałoby radę, chętnie wykorzystałbym ją też do przetaczania zacieru do kadzi filtracyjnej i/lub wysładzania. Warzę warki 25-40 litrowe.

 

Czy nada się coś takiego http://allegro.pl/pompa-c-w-u-grundfos-up-20-30-mocniejszaod-15-14b-i6270453561.htmllub http://allegro.pl/pompa-cyrkulacyjna-lfp-pcow-25-4-gwinty-hit-i5959052302.html ?

 

Może szukać czegoś zupełnie innego? Warto brać używkę?

 

Na pompach w ogóle się nie znam. Chciałbym ją dławić np zaworem kulowym, czy w przypadku takiej konstrukcji to możliwe?

 

Wszystkie rady będą mile widziane. Powiedzmy, ze maksymalnie 250 zł, chociaż jak by było coś tańszego to nie będę narzekał. Czytałem o pompach z pralek/zmywarek, ale szukam czegoś niezawodnego i prostego w podłączeniu, więc raczej odpada.

 

 

Link to comment
Share on other sites

UP 20-30 jest spoko, mam taką, ale przy 30-40l wybiciu nie wiem czy nie jest to przerost formy nad treścią.

Niestety obie te pompy nie poradzą sobie z zacierem, UP 20-30 rozbierałem kilkukrotnie i moim zdaniem nie ma szans na przepomp zacieru, nawet bardzo rzadkiego.

Link to comment
Share on other sites

ja mam taką UP 20-30 w moim HERMS i ona daje rade , pompuje zacier przez wężownice choć raz czy dwa przy gęstym zacierze troszkę się przy pchała i musiałem przedmuchać od strony wyjścia pompy , ogólnie myślę że jest lepsza od poprzedniej pralkowej

Link to comment
Share on other sites

http://allegro.pl/pompa-obiegowa-co-omis-25-40-omnigena-srubunki-i5581677855.htmlkupiłem i uruchomiłem zale dwie na początku tygodnia i mi się ona podoba (tylko używam jak na razie do cip wymiennika i kega), martwię się o gęsty zacier bo te pompy mają w sobie małe ciśnienie bo jak przytykam palcem to wszystko stoi i nie przepcha na pewno żadnych zatorów.

 

Wiedz również, że kupno samej pompy to wierzchołek góry lodowej jeśli chodzi o koszty - armatura przy 1' trochę kosztuje a takie śrubunki ma pompa.

OMIS%2025-40-180.JPG

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Czy Wy Ty piszecie o wykorzystaniu pompy z CO do pompowania zacieru? Przecież ta pompa nie jest przeznaczona do kontaktu z żywnością.

Już lepsza pompa ze zmywarki bo jest certyfikowana do kontaktu z żywnością.oczywiście pompa myjąca.i według mnie da radę zacierowi.

 

 

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.