Jump to content

Grzałka opaskowa

bajker

Recommended Posts

Po 30 warkach na kuchence gazowej usłyszałem "delikatne" sugestie małżonki.... żebym zastanowił się nad zmianą pomieszczenia do warzenia(żonaci wiedzą co to oznacza)  ;)
Posiadam pomieszczenie które mógłbym wykorzystać, ale nie bardzo chcę tam używać otwartego ognia, stąd pomysł na elektryczne podgrzewanie gara z wykorzystaniem grzałki opaskowej(czy jak to się nazywa).
Mam prośbę do forumowiczów którzy przerabiali temat o namiary firm zajmujących się produkcją takich grzałek.
Czy są jakieś rodzaje tych grzałek, ja słyszałem tylko o mikanitowych ? 
W tej chwili mam gar 30l, ale myślę o zakupie 50l lub 70l i w przyszłości rozbudować taki zestaw dodając do niego sterownik, mieszadło i FD , jakiej mocy powinny być grzałki do takich garów ?
Ewentualnie jakieś sugestie, lub lepsze rozwiązania tego problemu.

będę musiał nadrobić zaległości  i przeczytać te kilkadziesiąt stron;

Nie musisz całego czytać.

Mi chodziło o to, że są grzałki za rozsądną cenę i sprawdzone w różnych kadziach.

O Panie, jak Ty chcesz 50L zagotować i utrzymać wrzenie to licznik Ci sie ukręci;)

Grzałkami?   :facepalm:

A dlaczego proponujesz akurat opaskowa, a nie zwykła grzałka wewnątrz garnka ??

Warto też zrobić rozeznanie ile Twoja instalacja elektryczna może max pociągnąć ??

Dosyć estetycznie to wygląda, łatwiej utrzymać naczynie w czystości a grzałka wewnętrzna kojarzy mi się z... przypalonym zacierem. i zakamarkami trudnymi do czyszczenia.

Z instalacja nie powinno być większego problemu, wynajmuję pomieszczenie po zakładzie krawieckim w którym pracowały maszyny szwalnicze w ilości kilkunastu szt. żelazka wytwornice pary a właściciel lokalu to elektryk ;)