Jump to content

19.11.2016 - Mińsk (BY), Konkurs Piw Domowych Jesień 2016

e-prezes

Recommended Posts

Konkursy piw domowych na Białorusi odbywają się 1-2 razy w roku. W tym roku był już w lipcu w kategorii Saison, a teraz na jesieni w dwu kategoriach wg. BJCP2015: Pumpkin ale 30B oraz Stout owsiany 16B.

Piwowarstwo domowe Białorusi jest zorganizowane wokół forum bonda.by i liczy dużo mniej piwowarów niż w Polsce, ale porównywalnie co na Łotwie, gdzie w 2015 roku w konkursie wygrał Białorusin. Jak widać z tej mapy, głównie mieszkających w Mińsku.

Sam konkurs ma dość proste reguły:

1. każdy uczestnik dostarcza 2-4 litrów piwa jednego z konkursowych stylów;

2. każdy piwowar zgłasza jedno piwo z dwu konkursowych stylów;

3. zna składniki i sposoby wytworzenia swojego piwa;

4. w trakcie konkursu wyłania się 2 zwycięzców;

5. zwycięzca wybiera styl piwa na następny konkurs.

Sugestie:

- piwa najlepiej by były w małych opakowaniach, by była możliwość wyeliminowania wadliwej butelki

- należy zamieścić piwo na untappd.com

- na dzień przed konkursem należy schłodzić piwo

- jeśli piwo jest nie w 100% w stylu sugeruje się nie umieszczać go w konkursie, ale dla pozakonkursowej oceny można przynieść.

Tutaj wątek dotyczący reguł konkursu (po rosyjsku). Tutaj rejestracja uczestników. Nagrody przygotuje sklep Malt.by.

Konkurs odbędzie się 19 listopada w Mińsku w nowo otwartym tapie Craftman przy ulicy Гикало 5

Ktoś chętny?

Edited by e-prezes

• 3 weeks later...

Tytułem komentarza zamykającego link do wyników konkursu. W kategorii stouta owsianego drugie miejsce zajął zwycięzca z poprzedniej edycji, który zresztą wybrał kategorie tego, minionego. W czołówce obu kategorii Viacheslav Radionov (slaver) - autor wielu tekstów na najlepszej ze stron o piwie na Białorusi, pivo.by.

Edited by e-prezes

Jakieś tam kontakty nawiązałem przy różnych okazjach, ale chcę to zrobić bardziej oficjalnie z ramienia PSPD.

Mogę zająć się formalnościami wizowo-logistycznymi jeśli zbierze się grupa, czy nawet 1 osoba. Przy następnym razie. W kontaktach z ludźmi przydaje się średnio zaawansowany rosyjski, ale często da się po angielsku.

• 5 months later...