Jump to content

[Piwny turysta] Fohr Brauerei z Ransbach-Baumach


Pierre Celis

Recommended Posts

Mam nadzieję, że okażę się złym prorokiem i maksyma „śpieszmy się kochać browary, tak szybko odchodzą” okaże się, w tym konkretnym przypadku, chybiona.

dsc03718
O jakim browarze mowa?

O browarze Fohr Brauerei z wsi Ransbach-Baumach.

Założony został w 1676 roku, na skraju wsi, na zboczu stromego wzgórza, otoczonego zewsząd gęstym lasem. Mimo, że najbliższe otoczenie browaru było według mnie wręcz bajkowe, nie dało się nie zauważyć złowrogiej ciszy, jaka roztaczała się wokół całego tego przedsiębiorstwa. Odwiedzając ten browar w dzień powszedni, nie zauważyliśmy ani pracowników browaru, ani jakiegokolwiek transportu. O zapachu gotowanej brzeczki nawet nie wspomnę. Podobnie ma się sprawa z dystrybucją ich asortymentu. Ze świecą szukać lokali, czy też sklepów, gdzie można nabyć ich produkty. Brak firmowego składu tuż przy zakładzie, potęguje przekonanie, że z browarem nie jest dobrze.

Nie inaczej jest z ich ofertą, która tak naprawdę ogranicza się do jednej pozycji, w postaci Pilsa (11,3blg). Co prawda, podobno oferują oni również Weizena, który jest wyłącznie rozlewany do beczek, ale jest on chyba warzony od wielkiego dzwonu, bo nikt z miejscowych nawet go nie widział (o konsumpcji, nie było nawet mowy).

Nie ukrywam, że nad tym stanem mocno ubolewam, z dwóch względów.

Nie dość, że browar wygląda zjawiskowo, to na dodatek ich Pils, to znakomity trunek. Nieco chropowaty, odrobinę ziemisty, przyjemnie goryczkowy. Do złudzenia przypominał mi stare, poczciwe Noteckie z Czarnkowa.

Pamiętajcie proszę. Odwiedzając Westerwald, koniecznie poszukajcie miejsca, gdzie oferują piwo z Fohr Brauerei. Z pewnością się nie zawiedziecie.

dsc03719

.

dsc03725

.

dsc03721

.

dsc04097

 


4491 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.