Jump to content

Kluchy przy mieszaniu zamiennika cukru z BA


bocian

Recommended Posts

Przy pierwszej warce też kierowałem się wskazówkami Kopyra i niestety było tak jak w twoim przypadku. Każdą warkę z brewkitu staram się podgrzać niemal do wrzenia, więc i tak się wszystko rozpuszcza. 

Link to comment
Share on other sites

coś lepszego? zacznij zacierać ;) ewentualnie ekstrakt płynny, a na te wynalazki szkoda kasy lepiej cukier dać normalny taniej a efekt ten sam (chyba bo nie wiem co to za mieszanka,może ekstrakt z glukozą )

Link to comment
Share on other sites

Podobnie jak Gawon - przy zabawie w brewkity polecam ekstrakt płynny. Warto dać trochę więcej kasy, ale ile to nerwów zaoszczędza. Dwa razy tylko użyłem suchego ekstraktu i jaka to była masakra, jak się tworzyły grudy, ciężko to było rozpuścić, łapało wilgoć momentalnie, lepiło się do paczki i wszystkiego z czym miało styczność. Lepiej sobie darować cukier i jakieś jego zamienniki i inne wynalazki, chyba że lubicie piwo o smaku bimberku :D

Link to comment
Share on other sites

Ja mieszałem wg wskazówek Kopyra - zimna woda i trzepaczka do jajek i wszystko się dobrze rozpuściło. Kluchy były na początku wsypania zamiennika cukru, ale po 2-3 minutach bełtania wszystko rozpuściło się idealnie. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.