Jump to content

Hary86

Members
 • Posts

  447
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Hary86 last won the day on May 21 2021

Hary86 had the most liked content!

About Hary86

 • Birthday 12/07/1986

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Browar Hary'ego
 • Rok założenia
  2016
 • Miasto
  Radom

Kontakt

 • Imię
  Łukasz

Recent Profile Visitors

2543 profile views

Hary86's Achievements

 1. Jeśli to nie jest jakiś olbrzymi spider, to polecam chmielić luzem, a później przefiltrować przez niego schłodzoną brzeczkę.
 2. Kapslownicę stołową kupisz bez problemu za 100, a używaną nawet i mniej, więc męczenie się z czymkolwiek innym nie ma sensu.
 3. Ja chmielę w garze a później przelewam grawitacyjnie przez hopspider do fermentora. Takie rozwiązanie najlepiej mi się sprawdza.
 4. To co widać na pierwszym zdjęciu, to zaślepka do zatkania otworu kiedy keg jest pusty. Do wyszynku będzie ci potrzebna uszczelka, do której link dał już Anteks. Uszczelki są wielokrotnego użytku, więc nie kupuj kilku jeśli masz tylko jeden keg
 5. Hary86

  Fałszywe dno

  https://www.facebook.com/Luktech-System-109373948009209
 6. Rzeczywiście teraz pokazuje więcej, ale nadal dla niektórych jak chociażby homebeer.pl nic nie znajduje, mimo że mają Grifo w ofercie.
 7. Chmielić w garze, a filtrować przez spider.
 8. Coś jest jednak nie tak, bo chociażby przy szukaniu hasłem "grifo" pokazuje wyniki tylko z dwóch sklepów, mimo że każdy z pozostałych ma tę markę w ofercie.
 9. Zaczął bym od tego co pozwala ci myśleć że lag był taki długi? Mierzyłeś BLG czy może chodzi o brak widocznych oznak rozpoczęcia fermentacji?
 10. Używam Ispindla od kilkunastu warek i tylko przy pierwszej był skalibrowany. Na początku potrafi pokazywać BLG o kilka stopni wyższe niż rzeczywiste, na koniec potrafi zejść poniżej zera, ale to co najważniejsze czyli etap fermentacji można odczytać bez żadnego problemu. Szkoda życia na kalibrowanie przed każdą warką i gryzienie paznokci "bo może przekłamuje".
 11. A może coś takiego? https://twojbrowar.pl/pl/akcesoria-piwowarskie/rozlewnia/uszczelka-do-kega-5l-z-zaworkiem-bezpieczenstwa?search_query=uszcze&fast_search=fs
 12. Myślałem kiedyś nad kupieniem tego, ale wydawało mi się że oczka są na tyle duże że sporo chmielu przeleci.
 13. @Biniu ile to jest wg ciebie to "sporo niżej"? Bo jeśli ten stopień czy półtora to jest takie sporo, uwzględniając że drożdże same generują ciepło, to rzeczywiście mamy istny dramat. Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 14. @Krzyżakgość ma ustawiony zewnętrzny sterownik na 9 stopni, a termostat w lodówce na ~12 i nawet nie wie, że to on reguluje mu temperaturę fermentacji
 15. Niestety ale to do ciebie nie docierają żadne argumenty i wciąż powtarzasz te same głupoty dotyczące chociażby pracy lodówki. Dodatkowo mylisz temperaturę uwadniania drożdży z temperaturą brzeczki do której są dodawane, co tylko utwierdza mnie w przekonaniu że dalsza dyskusja nie ma sensu.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.