Jump to content

pierwsze piwo


Str

Recommended Posts

Witam wszystkich, od ponad roku walczyłem z sobą aby zabrać się za uwarzenie mojego pierwszego piwa

W końcu się zdecydowalem, postawiłem na warzenie piwa z brew-kitu. Długo myślałem nad tym jakie piwo uwarzyć, padło na IPA. Wybrałem ten oto brew-kit http://www.browamator.pl/brewferm-ipa-brew-kit-1-5-kg,3,23,3053. Uzupełnić go ekstraktem słodowym http://www.browamator.pl/ekstrakt-slodowy-w-proszku-jasny-500-g-muntons-s,3,46,1137 w instrukcji pisze że trzeba użyć 700g ekstraktu i moje pytanie czy można połączyć ten poprzedni ekstrakt z tym http://www.browamator.pl/ekstrakt-slodowy-w-proszku-jasny-200-g,3,46,3187 ? Zastanawiam się też na nachmieleniu tego piwa w fermentacji cichej i tu pojawia się moje pytanie czy warto piwo z brew-kitu ulepszać i czy na warzenie mojej pierwszej Warki porywać się na nachmielanie piwa?

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam bardzo serdecznie!!!

Edited by Str
Link to comment
Share on other sites

Chyba koledze na browar.biz Anteks zbyt lakonicznie odpowiedział, że zdecydował się zapytać jeszcze tutaj ;)

 

Ekstrakty możesz zmieszać, piwo możesz chmielić na zimno jeśli masz ochotę od razu eksperymentować. Zrób cichą bez przelewania po burzliwej, nie ma konieczności jak nie zbierasz gęstwy.

Link to comment
Share on other sites

Tak, ekstrakty możesz zmieszać. Co do dochmielania. Jasne, że warto aczkolwiek tego brewkita nie znasz.... a jak już jest mocno chmielowy? (mało prawdopodobne ale możliwe...). Aczkolwiek z 30g jakiegoś amerykańca na te 12l możesz sypnąć na cichą.

 

Edit: teraz doczytałem, że to angielska  IPA więc powinieneś użyć jakiegoś odpowiedniego najlepiej angielskiego chmielu...

Edited by Jancewicz
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.