Skocz do zawartości

Zacieranie w warunkach domowych


tauruss

Rekomendowane odpowiedzi

Twoje zdanie, moje zdanie. Ja tylko radzę się skupić na początek na najważniejszych rzeczach i uprościć proces na ile to możliwe. Kwestie niuansow smakowych to sprawa na przyszłość. Ale to już kolega wybierze sobie którą chcę iść droga. (w warunkach domowych to w ogóle zacierania sterowane to trochę mzonka moim zdaniem, ale to już temat na inny wątek)

 

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

(w warunkach domowych to w ogóle zacierania sterowane to trochę mzonka moim zdaniem, ale to już temat na inny wątek)

zaciekawił mnie ten temat. Więc może napisz coś więcej o tym dlaczego to mrzonka, dla potomnych, a ja poproszę modów o wydzielenie tego wątku żeby off-topu nie robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(w warunkach domowych to w ogóle zacierania sterowane to trochę mzonka moim zdaniem, ale to już temat na inny wątek)

zaciekawił mnie ten temat. Więc może napisz coś więcej o tym dlaczego to mrzonka, dla potomnych, a ja poproszę modów o wydzielenie tego wątku żeby off-topu nie robić

 

 

Ja wiem czy taka mrzonka - mieszadło jakieś do gara dorobić, grzałka elektryczna i termostat cyfrowy z portalu aukcyjnego za 15zł i jest sterowanie zacieraniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja wiem czy taka mrzonka - mieszadło jakieś do gara dorobić, grzałka elektryczna i termostat cyfrowy z portalu aukcyjnego za 15zł i jest sterowanie zacieraniem :)

 

 

Moze trochę to źle nazwałem, bo różne są warunki domowe, chodziło mi o warzenia taki standardowym zestawem jakim większość ludzi zaczyna.

Zwykłe garnek, sterowanie temperatura przez kręcenie gałką od palnika, zwykła chochla/łyga i termometr za 8 zł. W samym zacierze po kilku minutach już mogą być różnice na 3-4C, do tego błąd pomiaru termometrów i o stabilnej temperaturze +- 1C to można pomarzyć.

Jak ktoś ma kadź z mieszadłem i termostatem to wtedy można się zacząć bawić w zacieranie sterowane temperaturowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też podzielam opinię kolegi tauruss. W najprostszej wersji browaru, czyli gar, łyga i palnik, sterowanie temperaturą to pobożne życzenia. O ile temperatura w środku zacieru trzyma się w granicach tego co chcę to przy dnie potrafi być na tyle wysoka że zacięta się tam na słodko choć celuje w około 62. Analogicznie przy powierzchni.

 

Wydaje mi się że jedyny sposób na zaradzenie temu problemowi to mieszadło, termometr wysokiej jakości i sterownik który obsłuży grzałki. Wtedy rozkład temperatur wewnątrz kadzi będzie bardziej jednolity i pozwoli na zacieranie sterowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moze trochę to źle nazwałem, bo różne są warunki domowe, chodziło mi o warzenia taki standardowym zestawem jakim większość ludzi zaczyna. Zwykłe garnek, sterowanie temperatura przez kręcenie gałką od palnika, zwykła chochla/łyga i termometr za 8 zł. W samym zacierze po kilku minutach już mogą być różnice na 3-4C, do tego błąd pomiaru termometrów i o stabilnej temperaturze +- 1C to można pomarzyć. Jak ktoś ma kadź z mieszadłem i termostatem to wtedy można się zacząć bawić w zacieranie sterowane temperaturowo.

 

 

Też podzielam opinię kolegi tauruss.

Ze stwierdzeniem w tej postaci, trudno się z nim nie zgodzić :)

Poprzednie raczej wprowadzało w błąd niż wyjaśniało cokolwiek. Szkoda więc tylko, że kolega od razu swojego doświadczenia tak nie przekazał w takiej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.