Jump to content

Głowica kapslownicy Emily i Grifo HD

maciek1221

Recommended Posts

Siema,

czy ktoś posiada taką głowicę:https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/glowica_do_kapsli_standarowych_26_mm_z_gwintem_wewnetrznym

Chciałbym spytać jaki ma gwint i czy po zakapslowaniu butelki zakleszcza się na kapslu czy luźno schodzi z butelki.

Drugie pytanie o głowicę z grifo HD: https://www.browar.biz/centrumpiwowarstwa/akcesoria/glowica_do_kapsli_26_mm_wytoczona_grifo

jak jest montowana do kapslownicy? To że zakleszcza butelki to wiem. Ma ktoś zdjęcie góry kapslownicy? Czy jest jakiś trzppień, gwint, czy może na płasko jest stoczona?

Pozdrawiam

• 3 weeks later...

Mam Grifo HD, głowica jest tam wkręcana na gwint M18x1,5, na początku się zakleszczała na kapslu, ale po wypolerowaniu wewnątrz bardzo ładnie zeskakuje i samo kapslowane jest przyjemniejsze :-). O jaką dokładnie część na górze kapslownicy chodzi, bo w niedzielę po przebudzeniu nie bardzo kumię? :-)

ja mam Grifo HD i nic mi się ani razu nie zakleszczyło. może dlatego że kapsluję "na mokro". tzn kapsle leżą w miseczce ze Starsanem i takie mokre nakładam na butelki, a później kapsluję. po dociśnięciu kapsla i podkręceniu do góry butelka wychodzi z głowicy tylko z lekkim oporem

Zakupiłem głowicę Emily. Gwint pasuje do siłownika czyli jest to M18x1,5. Kapslownica jest ukończona, to w zasadzie zamknę temat :).

Pozdrawiam

Edited by maciek1221