Jump to content

maciek1221

Members
 • Posts

  733
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

maciek1221 last won the day on April 18 2022

maciek1221 had the most liked content!

About maciek1221

 • Birthday 04/16/1993

Piwowarstwo

 • Nazwa browaru
  Ostatni pokój
 • Rok założenia
  2013
 • Liczba warek
  +100
 • Miasto
  Lublin

Kontakt

 • Imię
  Maciek
 • Komunikator
  8552536

Recent Profile Visitors

2631 profile views

maciek1221's Achievements

 1. Też przepuszczałem zawsze wrzatek, ale teraz mam kociołek automatyczny i tam pompa się zapowietrza jak próbuję przepuścić wrzatek pod koniec warzenia...
 2. Ja co prawda używam płytowego wymiennika ciepła od kilku lat, ale zastanawiam się czy nie wrócić do zwykłej chłodnicy. Trudno to utrzymać w czystości w środku, ile bym się nie oczyścił to zawsze przy chłodzeniu jakis czarny farfocel z niego wyleci. Nie wiem czy z taką chłodnica nie byłoby podobnie? Mam kilka akcesoriów i dużo nierdzewki z Ali i moim zdaniem wysoka jakość.
 3. Ktoś próbował na zimno? Zostało mi z zeszłego roku 100g szyszki, zrobiłem dzisiaj ipe z resztek i zastanawiam się czy sypac to na zimno, czy nie sypac nic, żeby było mniej do mycia
 4. Cześć, mam problem z klarstein brauheld pro 45L. Pompa do recyrkulacji zapowietrza się podczas wrzenia warki, nie mogę zrobić obiegu przez wymiennik jeszcze w trakcie gotowania, a po gotowaniu też ciężko żeby pompa w końcu zassała. Korzystam z hopstopper od Lewatywy8. Obiło mi się o uszy że to wina hopstoppera właśnie, czy jest jakiś sposób na to? Przed wrzątkiem wszystko działa jak należy.
 5. No dobra, to załóżmy że nie mowa tu o risie, a o zwykłej ipie apie Pytam tylko, czy zbieranie piwa z piany może spowodować niedofermentowanie, czy ilość drożdży zawieszona w całej objętości piwa już do tego nie dopuści.
 6. Sorki za odkop, ale załóżmy taki RIS, zbieramy z piany gęstwę 3 lub 4 dnia feremetnacji, czy to może spowodować niedofermentowanie piwa, czy jednak ilość drożdży już w piwie uniemożliwia niedofermentowanie? Pzdr
 7. NaOH w wiadrze na dłuższy czas. Szczoteczka do paznokci i strumień wody - mocny strumień z pistoletu ogrodowego. U mnie zawsze jedna z tych dwóch metod działa.
 8. Heja,będę zbierał gestwę z piany trakcie fermentacji. Słoik do lodówki wstawia się szzelne zakręcony, nie rozsadzi go gaz?
 9. U mnie dużo aromatów kwiatowych takich jakie znam z fermentacji dawało połączenie pilsnera na chmielu lubelskim (tylko na lubelskim lub połączenie marynka/magnum + lubelski) i fermentacja na w34/70 w temperaturze brzeczki 15stopni. Estry mocno kwiatowe.
 10. Hej, po ilu dniach fermentacji w 18stopniach bezpiecznie jest już podnieść temperaturę bez obawy o przesadne estry? Muszę zwolnić lodówkę i zastanawiam się czy po 10dniach fermentacji mogę z 18 stopni przestawić do 22stopni na chmielenie na zimno a później cold crush. Jakieś doświadczenia w tej materii posiadacie?
 11. Zawsze robiłem w 10 i bylo spoko, podkusiła mnie "idealna temperatura fermentacji" podana przez producenta.
 12. Dzisiaj zabutelkowałem pilsa na w34/70 i mam mieszane uczucia. Jak warzyłem na nich dużo 4 lata temu to były super. Natomiast teraz po pierwsze wyszły estry, a fermentowałem w temperaturze brzeczki 11,3-12stopni. Po drugie zeszły mi nisko, z 12blg do 1blg. Mierzi mnie ta temperatura, opisana na opakowaniu jako idealna a dająca estry...
 13. Czy chmiel daje porzeczki, czy coś idącego w zapach kocich sików?
 14. Mi przeszkadza, że tani garnek z nierdzewki kosztuje 400zł, a kociołek minimum 1700zł i mogliby zastosować grubszą blachę skoro trzeba tyle za to zapłacić. Mój post miał na celu zwrócenie uwagi, że wykonanie samodzielnie automatu może kosztować podobnie co używany automat, ale można zastosować w tej cenie dużo lepsze materiały.
 15. Na pytanie czy warto, mogę powiedzieć, że blacha w moim kociołku klarstein brauheld pro jest tak cienka, że wygina się otwieraniu kranu. Nawet najtańszy garnek z nierdzewki, który miałem wcześniej był sztywniejszy. Używane może się opłaca, nowe to trochę za duży wydatek jak za taką jakość, inaczej jest pewnie w grainfather, gdzie użytkownicy chwalą jakość wykonania. Ja kupiłem nowy brauheld bo taki chciałem mieć.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.