Jump to content

Australian Pale Ale


Recommended Posts

Zastanawiałem się czy zadać to pytanie... Zobaczymy co będzie.

 

Uwarzyłem brewkita Coopers Sparking Ale. Teraz sobie ładnie fermentuje. Wszystko ok. O tym piwie piszą tak: "Wyjątkowe piwo o delikatnym owocowym aromacie, pełnym słodowym posmaku wzbogaconym subtelną goryczką chmielu nadającą wyraziste wykończenie.(...)".

Stąd pomyślałem, że można by popracować jeszcze nad aromatem i chmielić je na zimno. Co Wy na to? A ponieważ jest to Australian Pale Ale to pomyślałem, że fajnie by było użyć jakiegoś chmielu australijskiego. Pomyślałem, że może Enigma? Galaxy? Sam nie wiem. Galaxy znam głównie z piw Doctor Brew. No i ile dać. 50 g na 20 l? Czy za mało?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Cześć. 

Oczywiście możesz dodać chmiel na cichą, jak chcesz piwo bardziej aromatyczne pod kątem chmielu. Ilość zależy od oczekiwanego efektu. Na 20 litrów 50 g już będzie fajnie wyczuwalne, uważam, że taka ilość jest całkiem spoko. Jakbyś chciał mocno aromatyczne to możesz sypnąć 100 g. Co do rodzaju chmielu, to z Australii nie używałem żadnego, jak już to tylko z NZ. Widziałem w sklepach już Galaxy z 2016, tak więc świeży chmiel. ;) 

Pozdrowienia. :) 

Link to comment
Share on other sites

Chmielenie brewkitów na zimno to dobry pomysł, nada się do tego każdy aromatyczny chmiel amerykański, australijski czy nowozelandzki, o szczegółach poczytaj w dziale charakterystyka chmieli na tym forum. Galaxy jest ok, Enigmy nie używałem, Citra, Cascade, Amarillo, Simco, Mosaic czy Chinook to dobre wielokrotnie sprawdzone chmiele. Co do ilości to na 20 litrów używałem od 40 do 100 gram (aczkolwiek nigdy do brewkitów)  Aromat od wyraźnie wyczuwalnego do mocno cytrusowego buchającego, zależy co lubisz i co chcesz osiągnąć.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.