Jump to content

11 marca 2017 - "Pod Przełęczą" Rzeczka, Góry Sowie, kameralne spotkanie zimowe

rubezahl

Recommended Posts

Zgodnie z głosami niecierpliwych, którzy nie mogą doczekać się spotkania wiosennego, jest plan na kameralne 11 marca 2017.

Jak na poprzednich kameralnych: posiedzimy, skosztujemy jakieś piwa, może coś się upichci (pieczywa, serek, ...).

Żeby nie było zbyt leniwie, możemy zwiedzić Browar Opat w Broumovie. Widziałbym to tak:

- spotykamy się przy browarze około południa,

- dojazd we własnym zakresie,

- ceny i opcje zwiedzania macie tutaj: http://www.pivovarbroumov.cz/prohlidka_pl.html . Raczej bez degustacji - kierowcy.

- wracamy do Rzeczki, bawimy się do rana :)

Wszystko jest jeszcze do ustalenia, wycieczka będzie zależna od ilości chętnych (min. 8 osób).

Jeśli z jakichś względów Broumov nie wyjdzie, spotykamy się ok. 15-tej. Kto ma ochotę to może być i od rana!

... lub przyjechać już w piątek (proszę ustalać z Olą).

Kosztu pobytu jeszcze nie znam - Gospodarze bardzo zaganiani feriami, jak zimowiska się skończą, na spokojnie przekalkulują. 

Edited by rubezahl

Zapomniałem:

- wieczorem pobawimy się mocniejszymi piwami, powiedzmy ponad 14°Blg

- kto ma w "piwniczce" i chce się dołączyć do zabawy, niech zabierze 2 butelki 0,5l (lub 1 litr w innych opakowaniach)

- na miejscu nie chwalimy się kto jakie piwo ma! :naughty:

Żeby nie było zbyt leniwie, możemy zwiedzić Browar Opat w Broumovie. Widziałbym to tak: - spotykamy się przy browarze około południa, - dojazd we własnym zakresie,

A o której ew. w tym Opacie. Bo gdyż jak wiecie posiadam busa 9 osób i można by ew. z Rzeczki tylko o której?

Po co ma się męczyć 2-ch kierowców jak mogę tylko Ja.

... Ot żeby się wpasować w czeskie klimaty

No to jestem w klimacie - utopence utopione ;) , może jeszcze uda się nakladany hermelin przygotować.

- - -

A o której ew. w tym Opacie. Bo gdyż jak wiecie posiadam busa 9 osób i można by ew. z Rzeczki tylko o której?

Czy i o której - będzie wiadomo w przyszłym tygodniu (jak właściciel Opata wróci z urlopu).

Tą część dogrywa Hubert (który mam nadzieję "uporządkuje kalendarz" i będzie mógł pojawić się na spotkaniu).

W tym sezonie kadra kameruńskich saneczkarzy odpoczywa

a myślałam, że trenowałeś bobsleistów...

Bo gdyż jak wiecie posiadam busa 9 osób i można by ew. z Rzeczki tylko o której?

Po co ma się męczyć 2-ch kierowców jak mogę tylko Ja.

Z moich obliczeń wychodzi, że mamy już 10os., więc jakby co to my mamy 7os. Sharana do usług

a myślałam, że trenowałeś bobsleistów...

Też od zawsze słyszałem :P o bobsleistach.

Gdyby pochopnie wyciągać wnioski - nie spędzał czasu na treningach, ino na łajdactwie...

... ale OCZYWIŚCIE: nie wyciągajmy pochopnych wniosków!

Śniegowe atrakcje - zobaczymy co z aurą i się coś ustali.

- - -

Transport i inne szczegóły (np. czy chcemy w opcji z degustacją) ustalimy jak będzie już coś o ewentualnej wycieczce wiadomo.

Edited by rubezahl

Być w browarze i nie skosztować produktu to tak jak ???????

Owszem,

... ale: zwiedzanie Opata z degustacją "przerabialiśmy" przy Zimowych Impresjach Piwnych w 2011, chyba też w marcu. 

Degustacja zimnego piwa, w chłodnych murach browaru - większość opinii była typu: "przetrwajmy to" (mimo wybornych piw serwowanych osobiście przez Właściciela).

Także wybór należy do Was, wg mnie te kilka koron różnicy, można przeznaczyć na zakupy w lokalnej prodejni (a wybór jest przebogaty).

W nadchodzącym tygodniu powinno się już coś wyklarować, napiszę Wam i wspólnie ustalimy detale.

Także wybór należy do Was, wg mnie te kilka koron różnicy, można przeznaczyć na zakupy w lokalnej prodejni (a wybór jest przebogaty).

Mój szanowny tatuś mawiał. Pamiętaj synu nie płać za to, co w domu masz za darmo.

se zrób będziesz miał.

Jurek:

- se skosztujesz tych piw, 

- se sobie takie uwarzysz,

- se nam dasz pokosztować,

- (jeśli będą ochy i achy) sie zastanowisz, czy powiesz jak to zrobiłeś.

:beer:

Mamy w Opacie (wstępnie) zaklepany termin na 11.03.17

Hubert - dzięki za pomoc! (i organizuj się tak, żeby być tam z nami). :beer:

Potwierdzenie (obustronne) - na początku marca.

- - -

Pomyślałem, że przy okazji bytności w browarze, możemy spróbować kupić tam - słód wytwarzany metodą klepiskową. Używałem go jakiś czas temu, całkiem dobre piwa wychodziły.

Jeśli jesteście zainteresowani, napiszcie proszę ile ewnt. Jednostka to worek +/- 50 kg

Jak znane będzie zapotrzebowanie, ponegocjujemy cenę.

Z moich doświadczeń - żaden dla nich cel, ani interes z zabawą w kilka worków słodu.

Możemy jednak spróbować coś "wytargać" - dla urozmaicenia wyrobów z naszych Browarów. :beer:

Edited by rubezahl

Mamy w Opacie (wstępnie) zaklepany termin na 11.03.17 Hubert - dzięki za pomoc! (i organizuj się tak, żeby być tam z nami).   Potwierdzenie (obustronne) - na początku marca.

Fajnie :okey:   no i dzięki za organizację. 

Pomyślałem, że przy okazji bytności w browarze, możemy spróbować kupić tam - słód wytwarzany metodą klepiskową. Używałem go jakiś czas temu, całkiem dobre piwa wychodziły.   Jeśli jesteście zainteresowani, napiszcie proszę ile ewnt. Jednostka to worek +/- 50 kg

Chętnie bym urozmaicił bazę surowców, tylko gdzie ja taki worek w domu schowam? Domyślam się, że to w typie pilzneńskiego? 

Jeśli jesteście zainteresowani, napiszcie proszę ile ewnt. Jednostka to worek +/- 50 kg

Jak znane będzie zapotrzebowanie, ponegocjujemy cenę.

Z moich doświadczeń - żaden dla nich cel, ani interes z zabawą w kilka worków słodu.

Możemy jednak spróbować coś "wytargać" - dla urozmaicenia wyrobów z naszych Browarów. :beer:

Kaczorro i Jerminka - Wchodzimy w to !!! (jedna jednostka)