Jump to content

Garnek stalowy do zacierania i filtracji


grzans

Recommended Posts

Witam, zacząłem swoją przygodę z piwem i mam pytanie do Was. Co myślicie o garnkach stalowych firmy Stalgast? Do tej pory warzyłem na emalii 50L ale wiadomo jak każdy chciałbym usprawnić swoje warzenie. Myślę nad zakupem garnka stalowego firmy Stalgast 50,3L, założenie kranu kulowego, nawiercenie otworu na termometr i założenie fałszywego dna. W dalszej perspektywie przewidziana rozbudowa. Co o tym myślicie? Zastanawiałem się jeszcze nad urządzeniem typu bulldog/coobra ale mam warunki i miejsce do warzenia na gazie oraz zdaję sobie sprawę z ograniczeń tych systemów. 

Pozdrawiam.

Edited by grzans
Link to comment
Share on other sites

 

 

Co myślicie o garnkach stalowych firmy Stalgast?

 

Z ciekawości odwiedziłem ich stronę, bo sam ostatnio kupiłem garnek z nierdzewki (ale na Alle....takie tam :P  ). Co jest najciekawsze ich garnki są łudząco podobne do tego, który ja kupiłem za połowę ceny. To czy oni je robią w tym Radomiu, może tak może nie, ale nie wierzyłbym im na słowo. Mój jest (nie oszukujmy sie, przy tej cenie) made in P.R.C.

Porównaj:

Stalgast: https://stalgast.com/naczynia-kuchenne/garnki-wysokie/garnek-wysoki-d-360-mm-36-6-l-z-pokrywka

Swój kupiłem tu: http://allegro.pl/garnek-gastronomiczny-garnki-37l-pokrywka-stal-i6583203520.html?fromVariant=6583201462

 

Sam zdecydujesz jaki zakupić. Ja tylko ze swojej strony dodam, że z mojego zakupu jestem mega zadowolony. Za tą cenę nie spodziewałem się super jakości, a miło się zaskoczyłem, bo garnek jest naprawdę ładny i solidnie wykonany.

Link to comment
Share on other sites

Nie opłaca się kupować stalgast. Ja kupilem taki jak kolega wyżej i jest git. Temperaturę przy zacieraniu trzyma całą godz s nawet wiecej

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Ja mam garnek stalgast 100l i też się przy zakupie zastanawiałem czy nie kupić tańszego. Za swój dałem 800zł a można było kupić w sumie inny 300zł taniej. Bałem się jednak, że jak przyoszczędze to później będę niezadowolony, a i tak trzeba wydać sporo kasy. Mnie przekonało grube dno, bo przy dużych zacierach obawiałem się przypalenia. Garnek ma też grube ścianki i temperaturę trzyma bardzo dobrze. Z garnka jestem naprawdę zadowolony. Ale jeśli to samo można osiągnąć kupując tańszy garnek to czemu nie ?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.