Jump to content

[Piwny turysta] Teignworthy Brewery z Newton Abbot


Pierre Celis

Recommended Posts

Wiedziałem od niepamiętnych lat, że wielu rzeczy po brytyjskich browarach można się spodziewać, ale nie wpadłbym nigdy na to, że niektóre z nich stosują po dziś dzień, przechodząca już do lamusa, tacę chłodniczą.

dsc04448
Gdzie takie cuda, zapytacie? Ano w przepięknym Devon, a dokładniej w miasteczku Newton Abbot.

To właśnie tutaj, na północnym skraju urokliwego miasteczka, w budynku w którym od wielu lat funkcjonuje słodownia, wytwarzająca słód metodą ….klepiskową (tak, tak!), został zainstalowany sprzęt warzelny, który swoim wdziękiem przypomina sprzęt wykonany jeszcze w latach 50-tych XX wieku.

Mimo, że browar Teignworthy Brewery powstał dopiero w 1994 roku, do złudzenia przypomina browary z początku XX wielu. Otóż zastosowana tutaj technologia to typowy browar, gdzie zastosowana jest technika grawitacyjna, nie wspominając o otwartej fermentacji, głębokich piwnicach, czy też warzelni ogrzewanej żywym ogniem, itd. Chyba brakowało mi tutaj jedynie kieratu konnego.

Podobnie jest z ich ofertą. Żadnych perfumowanych fanaberii. Wyłącznie doskonała klasyka. Cóż tam odnajdziemy? Otóż, m.in. Pale Ale (4,0%), Best Bitter (4,3% alk.), Golden Ale (w dwóch wersjach:4,3% alk.; 4,4% alk.), Mild (5,3% alk.) oraz angielską IPA (4,3% alk.). Prawda, że brzmi apetycznie!

Osobiście zauroczył mnie delikatny Mild oraz Best Bitter o przepięknej słodowej podbudowie. Jednym słowem, pycha!

Pomijając już aspekt piwa, czy też samego sprzętu, wiekowy budynek browaru a może raczej starej słodowni również może zrobić na zwiedzających ogromne wrażenie.

Po prostu, w tym browarze nie ma prawa nic się nie podobać.

dsc04435

.

dsc04437

.

dsc04436

.

dsc04444

.

dsc04443

.

dsc04434

.

dsc04447

.

dsc04491

.

dsc04431


4631 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.