Jump to content

[Piwny turysta] Skinner’s Brewery z Truro


Pierre Celis

Recommended Posts

Czy można sobie wyobrazić wizytę w Kornwalii i nie odwiedzić najsłynniejszego browaru rzemieślniczego wywodzącego się z tego regionu? Prawda, że jest to niedorzeczne?!

dsc04815
 Zapraszam was do stolicy Kornwalii, Truro, gdzie od 1997 roku funkcjonuje, z powodzeniem od wielu lat, browar Skinner’s Brewery.

To właśnie ten konkretny browar, a nie żaden inny, wyprowadził tamtejsze piwowarstwo na szerokie wody. To właśnie tamtejsze piwa spowodowały, że piwa z Kornwalii stały się produktem pożądanym w całej Wielkiej Brytanii.

Powodów tego sukcesu jest wiele. Począwszy od niesztampowego wzornictwa etykiet, po podejście do warzenia w bardziej nowofalowy sposób. To właśnie oni, jedni z pierwszych browarów w całej Anglii rozpoczęli romans, który trwa już dobrych parę lat, z chmielem pochodzących za wielkiej wody.

Mimo tych zachwytów, nie sposób nie wspomnieć o samych browarze, który może budzić skrajne oceny. Z jednej strony napawa lekką grozą, ponieważ browar został założony na skraju miasta, w przemysłowej dzielnicy, wśród fabrycznych klocków. Z drugiej zaś strony, panująca tam wręcz luźna atmosfera, przypominała do złudzenia tą, którą zaobserwowaliśmy podczas naszego pobytu w Kostaryce. Pomijając ten istotny fakt, nie sposób nie wspomnieć o części warzelni, która pracuje z jedną krótkotrwałą przerwą, prawie trzydzieści lat.

Na chwilę obecną browar pracuje na pełnych obrotach mając do dyspozycji naczynie warzelne o pojemności 25 baryłek. Dodatkowo dochodzi do tego osiem zbiorników służących otwartej fermentacji, tyle też samo zbiorników leżakowych. Całość sprzetu, jak dla nas, wywarła na nas piorunujące wrażenie. Podobnie jak ich asortyment. Stonowany, aczkolwiek niosący pewien pierwiastek zaskoczenia.

Wśród licznego ich portfolio, odnajdziemy takie rodzynki, jak: w dwóch odmianach American Pale Ale (4,2% alk. oraz 4,8% alk.), Bitter (4,0% alk.), Golden Ale również w dwóch odsłonach(3,8% alk. oraz 4,5% alk.)i Milk Stout (4,5% alk.). Jeżeli wam tego mało, z pewnością ucieszy was fakt, że browar sezonowo również wypuszcza inne piwa, które są do nabycia na licznych festiwalach odbywających się w całej Wielkiej Brytanii oraz w miejscowych pubach.

To co, wpisujecie do swojego planu wyjazdowego adres browaru Skinner’s? Z pewnością tego wyboru nie pożałujecie.

dsc04828

.

dsc04829

.

dsc04817

.

dsc04821

.

dsc04919

.

20161110_194004

.

dsc05363

.

 

dsc04824

Patron browaru -Betty Stogs

 


4545 b.gif?host=piwnyturysta.wordpress.com&bl

Wyświetl pełny artykuł
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.