Skocz do zawartości

Piwo 40 i więcej%


zbynekkk

Rekomendowane odpowiedzi

No to lecimy dalej. Piwo w wiewiórce zostało pokonane:

http://wiadomosci.onet.pl/2204698,69,wyprodukowano_najmocniejsze_piwo_swiata,item.html

 

ps. przepraszam nie doczytałem, że już mamy ten link :D

Edytowane przez Jacki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zapoznać się z nazywnictwem - napoje spirytusowe czyli napoje z zawartością spirytusu. Wyżej podałem, mogą to być nalewki lub wódki gatunkowe. To uwaga do bnp.

Edytowane przez bogdan62
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy zapoznać się z nazywnictwem - napoje spirytusowe czyli napoje z zawartością spirytusu. Wyżej podałem, mogą to być nalewki lub wódki gatunkowe. To uwaga do bnp.

Przypuszczam że tą metodą powstawały likiery miodowe krupnik- bo niby skąd "krupy" w nazwie? Krupy, bo sitem wybierano z beczki miodu kaszkę lodową, koncentrując miód. Z czasem zastąpiono to łatwiejszą metodą rozrabiania miodu destylatem- to moja własna teoria :D

 

tu praktyka http://wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=22905

 

Napewno wymrażanie piwa bywało popularne w Rosji.

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mimazy

to kolega zrobił z piwa 5 % alkohol 40 % poprzez wymrażanie ?

ciekaw jestem jak to mu się udało ?

 

 

@bogdan62

kolega jest pewien tej definicji ?

 

napoje spirytusowe w Polsce to

 

Art. 3. Napojem spirytusowym jest płyn:

1) przeznaczony do spożycia;

2) zawierający alkohol etylowy w ilości nie mniejszej niż 15% obj., z wyjątkiem likieru jajecznego (advocaat) o zawartości alkoholu etylowego nie mniejszej niż 14% obj.;

 

 

 

http://lex.pl/serwis/du/2002/1362.htm

 

 

@jacer

jest sens, muszę mieć naukowe wyjaśnienie tego zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan62

kolega jest pewien tej definicji ?

 

.

Ogólnie tak, poszczególnych wyrazów dokładnie nie pamiętam, nie pamiętam też procentowych zawartości. Natomiast całkowicie jestem pewny zakazu wytwarzania spirytusu na własne potrzeby, bez względu na sposób wytwarzania - źródło Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mimazy

to kolega zrobił z piwa 5 % alkohol 40 % poprzez wymrażanie ?

ciekaw jestem jak to mu się udało ?

Jeśli to było pytanie czy ja przeprowadziłem proces wymrażania to odpowiem że nie, nie eksperymentowałem w ten sposób. Znam tylko z opisów i relacji. Teoretycznie to zrobienie z 5%- 40% wymagałoby ośmiokrotnego zmniejszenia objętości, czyli z 8 litrów wybrać 7 litrów lodu.

Pewnie nieco łatwiej zrobić piwo o mocy 10% wtedy redukcja objętości byłaby tylko czterokrotna i z 8 litrów trzeba by wybrać tylko 6 l lodu;)

 

oczywiście to model teoretyczny, bo w lodzie uwięzione będzie też piwo, a więc i nieco alkoholu, ale powtarzając czynności... można dojść do wprawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan62

 

kolega przeczytał mego ostatniego posta ?

 

tam podałem definicję z ustawy ;)

 

 

@Mimazy

 

a właśnie :D

 

to teraz kolega się udaje po piwo lub wino i wstawia do zamrażarki.

 

czekam na rezultaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedstawiłem przecież

http://wino.org.pl/forum/viewthread.php?tid=22905

 

 

PS to trochę tak jakby komuś powiedzieć masz garstkę słodu, szczyptę chmielu i uwarz mi 0,5l piwa. Myślę że bez kilkunastu litrów alkoholu niskoprocentowego i kilkunastu stopni poniżej zera nie warto liczyć na jakiekolwiek sensowne rezultaty.

Edytowane przez Mimazy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oni nie wychodzą z piwa, które ma 5% tylko fermentują tyle ile dadzą z drożdży wycisnąć, startują z poziomu powyżej 10 %. To piwo jest dodatkowo bardzo mocno chmielone, bo z kolejnymi wymrażaniami smak trochę ucieka.

 

Bnp Ty nie możesz zrozumieć jednej rzeczy, to nie jest tak że wkładasz butelkę piwa do zamrażarki masz 50 ml spirytusu i 450 ml wody. To jest metoda mało opłacalna bo wkładasz 500 ml piwa 5% i wyciągasz kryształki które mają 2% alkoholu i roztwór który ma powiedzmy 6% i robisz tak kilka razy za każdym razem tracąc energię na zamrożenie tego i część alkoholu Ci ucieka. Tak samo przy destylacji bez kolumny nie otrzymasz od razu 96% alkoholu.

 

Przy destylacji w cieczy wyczerpanej alkoholu zostaje z 17-18 koło 2%. Po za tym teraz są system odzysku ciepła i inne cuda na kiju żeby zmniejszyć koszty energii. A i tak najopłacalniejsza metoda to synteza bezpośrednia z CO, H2 i H20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

' date=',,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, A i tak najopłacalniejsza metoda to synteza bezpośrednia z CO, H2 i H20.[/quote']

No nie wiem, ale jeśli i tak jest, to ja bym się tego nie napił. Brrrrrrry

można go oczyścić tak żeby był nie do odróżnienia od tego robionego z fermentacji i tak się otrzymuje techniczny etanol dla przemysłu, oprócz syntezy bezpośredniej jest uwadnianie etenu na kwasie siarkowym, a eten jest produkowany w dużych ilościach podczas krakingu ropy naftowej.

 

Ale do przemysłu spożywczego używa się tego z fermentacji w celu podtrzymania tradycji i miejsc pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ma zamiar zrobić właśnie takie mocne piwo. Planuję uzyskać 35-40 % (oczywiście matodą naszych ojców). Zmieszać z pozostawioną ilością piwa, sztucznie nagazować i odstawić do dojrzewania w piwnych butlach z dębowym prętem w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakbyś się wahał co do użycia drożdży gorzelniczych to uważaj bo sobie ten nastaw może zrobić wycieczkę po mieszkaniu. Kiedyś chciałem śliwki zrobić na gorzelniczych i uciekły po 6 godzinach, a naczynie było napełnione nieco ponad połowę :smilies:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he. Ciekawe jak by na skam wpłynęły takie drożdżyki. Tak bardziej tradycyjnie chciałem zrobić. PIwo w założeniu miałem zamiar podkręcić góra do 10 % i zostawić z 50 l jakieś 15-20, które później zmieszać z destylatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.