Jump to content

Redukcja goryczki

Recommended Posts

Witam

Wczoraj butelkowałem Black IPA. Receptura z forum http://www.piwo.org/topic/3877-darth-vader-black-ipa-cascadian-dark-ale/, ale chmielenie zrobiłem po swojemu. No i okazało się, że goryczka jest intensywna, ale piekąca, powiedziałbym, że taka pieprzowa. W związku z tym mam pytanie. Czy mieliście kiedyś takową. Czy ona się w jakimś stopniu zredukowała? Jak długo trwa taki proces? Czy wraz z redukcją goryczki, nie spada też intensywność smaku i aromatu?

Edited by JanuszMyszyński

Napisz jak chmieliles. Zazwyczaj goryczka sie uklada po jakims czasie i nie jest taka piekaca. Za 3tyg powinno sie poprawic.

Amiga 600

Napisz jak chmieliles. Zazwyczaj goryczka sie uklada po jakims czasie i nie jest taka piekaca. Za 3tyg powinno sie poprawic.

Amiga 600

Citra - 10g na 55 minut 

Citra - 10g na 50 minut 

Citra - 15g na 25 minut 

Citra - 10g na 15 minut 

Simcoe - 10g na 10 minut 

Citra - 30g na 3 minut 

Simcoe - 25g na 0 minut 

Citra - 15g na 0 minut

Beersmith wyliczył 70 IBU, 17,4 ekstrakt początkowy 

Powinna się ułożyć + zredukuje się uczucie pieczenia; trochę niech sobie poleżakuje. Takie IBU na taką gęstość wydaje się akceptowalne :)

Ostatnio robiłem harcerskie 5Blg na Citrze i po fermentacji nie dało się tego pić z powodu palącej, piołunowej goryczki. Teraz po 5 tygodniach w butelkach piwo jest coraz bardziej pijalne i goryczka już nie piecze w gardło. Daj piwu trochę czasu powinno się ułożyć.

Edited by hotmas